Krynice

DĄBROWA Będzie sieć wodociągowa

Gmina Krynice przygotowuje się do budowy nowej sieci wodociągowej w Dąbrowie.
Część pieniędzy na ten cel samorząd chce pozyskać ze źródeł zewnętrznych. Na razie gmina ogłosiła przetarg na wykonanie pierwszego etapu inwestycji, który obejmuje ponad 1,5 kilometra sieci i 1200 metrów przyłączy.
W kolejnych etapach będzie budowany następny fragment wodociągu w Dąbrowie oraz w miejscowości Majdan Sielec.

– Sieć, z której teraz korzystają mieszkańcy, ma ponad 30 lat i biegnie wzdłuż dróg – powiatowej i gminnej, a miejscami nawet pod nimi. Nowy wodociąg chcemy poprowadzić w nowym miejscu, poza pasem drogowym, na prywatnych działkach i nieruchomościach, które należą do gminy. Pierwszy i najważniejszy odcinek będzie budowany od hydroforni, która również znajduje się w Dąbrowie – mówi wójt gminy Krynice – Janusz Bałabuch.

Jednocześnie podkreśla, że ta inwestycja jest związana z planowaną w tym samym miejscu budową nowej drogi gminnej, która ma szanse na dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. – Wniosek o przyznanie dotacji przeszedł wstępną weryfikację, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Z tego samego źródła będziemy się starać o dofinansowanie na wodociąg, ale ten nabór wniosków będzie ogłoszony prawdopodobnie w czerwcu. Jeśli nie uda się pozyskać środków z PROW poszukamy ich, na przykład w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, bo nowej drogi nie będziemy budować na starej sieci wodociągowej – tłumaczy Janusz Bałabuch. Ogłoszony teraz przetarg dotyczy tylko budowy sieci wodociągowej z przyłączami i powinien zostać rozstrzygnięty najpóźniej na przełomie maja i czerwca. Termin zakończenia inwestycji jest wyznaczony na koniec lipca przyszłego roku.
mat. UG w Krynicach/fot. mwik.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *