Dzień Dziecięcych Radości

„Dzień Dziecięcych Radości”- pod takim hasłem 30 maja 2019 r. odbył się uroczysty Dzień Dziecka w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim.

Dzień ten różnił się od zwykłego dnia i był wyjątkowy. Od samego rana uśmiech gościł na twarzach dzieci. Było pięknie i kolorowo, ozdobione balonami wejścia do przedszkola witały przybywające dzieci. Uroczystość na placu przedszkolnym rozpoczęła dyrektor przedszkola Maria Piasecka, złożyła wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta, a następnie zaprosiła ich do wspólnej zabawy. Był to dzień pełen atrakcji, przygód, tańców i prezentów. Na obu placach przedszkolnych na dzieci czekały liczne atrakcje. Podopieczni mieli możliwość korzystania z dmuchanych zjeżdżalni, zamków oraz suchego basenu wypełnionego piłeczkami. Tego dnia przedszkole odwiedziły panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie i funkcjonariusze Straży Granicznej. Dzieci z bliska mogły obejrzeć radiowóz i wóz Straży Granicznej oraz zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym na co dzień przez te służby. Gościliśmy również przedstawicielkę Nadleśnictwa Tomaszów, która prezentowała dzieciom stanowisko edukacyjne z eksponatami przyrodniczymi oraz zorganizowała konkurs plastyczny z nagrodami. Jedną z głównych atrakcji, na tegorocznym Dniu Dziecka był Miś GAMUŚ. Ten fantastyczny miś poprzez zabawę utrwalał z przedszkolakami znajomość przepisów ruchu drogowego i zasady bezpiecznego zachowania w ruch drogowym. Po zakończonej zabawie GAMUŚ obdarował wszystkich przedszkolaków słodkim upominkiem oraz kolorowanką. Kolejną niespodzianką były odwiedziny postaci z bajki „Tom i Jerry”, które zapewniły dzieciom świetną zabawę podczas puszczania baniek mydlanych. Przedszkolaki mogły wejść do bajkowego labiryntu przez który prowadził je Czerwony Kapturek, razem musieli przechytrzyć wilka i dotrzeć do Babci Czerwonego Kapturka. Zadbano również o słodkie co nieco 🙂 Wata cukrowa i popcorn to coś co dzieci uwielbiają. Miłym akcentem zakończenia obchodów tak ważnego dnia, było wspólne grillowanie.
Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia uroczystości Dnia Dziecka oraz sprawienia przedszkolakom miłego i radosnego święta. Dziękujemy: Nadleśnictwu Tomaszów, Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie, Straży Granicznej, Społem PSS Tomaszów Lubelski oraz sieci sklepów GAMA, Panu Piotrowi Gruszeckiemu. Szczególne podziękowania kierujemy także do Rady Rodziców za sfinansowanie Dnia Dziecka.

Jagoda Smyjewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.