EDPR Virtual Run – bieganie i wspieranie w jednym

Ruszają zapisy na pierwszy wirtualny bieg sygnowany przez EDPR – firmę od lat wspierającą inicjatywy sportowe w gminach, w których znajdują się farmy wiatrowe tej spółki. Tym razem biegać można w każdym miejscu w Polsce, a cały dochód z pakietów startowych zostanie przekazany na wsparcie Banków Żywności i Ochotniczych Straży Pożarnych wspierających osoby szczególnie potrzebujące w trakcie pandemii Covid-19. 


Na stronie firmy www.edpr.com/poland/pl#edpr-polska można już zapisać się na bieg, który startuje od 15 do 31 stycznia. W tym czasie można przejść, przebiec, przejechać (na rolkach) lub przespacerować 10 km. Wszystko po to, aby nie tylko otrzymać medal, koszulkę techniczną biegu czy bandankę, ale przede wszystkim wesprzeć Banki Żywności i wybrane jednostki OSP w działaniach na rzecz lokalnych społeczności w pandemii Covid-19. 

Jak wirtualna rywalizacja będzie wyglądała w praktyce?

Po zarejestrowaniu się w systemie i otrzymaniu numeru startowego (który będzie można wydrukować i z nim biec) – każdy z uczestników biegu ma do pokonania dystans minimum 10 km. Dystans będzie można pokonać biegnąc od startu do mety – pokonując jednorazowo 10 km lub „na raty” rozkładając bieg na dowolne 2 dni. Uczestniczka lub uczestnik swój bieg może rejestrować dowolnym urządzeniem, które pozwala zarejestrować czas i pokonaną trasę. Ważne, aby była możliwość przesłania zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego bieg z widocznym dystansem i czasem. Po ukończeniu Biegu uczestnik przesyła swój wynik w systemie, w którym się rejestrował. Zgłoszenie wymaga wpisania uzyskanego czasu oraz dołączenia zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem. Zawodnik, który uzupełnił czas otrzyma najpierw medal wirtualny, który finalnie zamieni się w prawdziwy – kurierem prosto domu. Tą drogą trafią do biegaczek i biegaczy także koszulki techniczne oraz bandanki z logo biegu. Dla najlepszych przewidziano także drobne nagrody. 

Cała rywalizacja jest bezpieczna – biegacze pokonują trasy indywidualnie, w dowolnym miejscu i czasie pod warunkiem, że zmieszczą się z przebiegnięciem 10 km do 31 stycznia. Nie tylko samym bieganiem człowiek żyje – dystans można przejść (z kijkami lub spacerem), czy przejechać na rolkach (jeżeli istnieją ku temu sprzyjające warunki). 

Warto biegać dla siebie i innych. 

– Współpraca z lokalnymi społecznościami wpisana jest w naszą działalność od ponad 10 lat, czyli od początku obecności EDPR w Polsce. Bieg, który proponujemy wychodzi poza te ramy. Każdy może pobiec tak dla siebie, jak i dla innych – podkreśla Joaquim Barbosa, Country Manager EDPR Polska.

Bieg organizowany jest przez EDP Renewables – światowego lidera w sektorze energii odnawialnych i czwartego największym producentem energii wiatrowej na świecie. EDPR to jeden z największych w kraju producentów energii wiatrowej o łącznej zainstalowanej mocy ponad 420MW. Zatrudniając ponad 40 specjalistów, EDPR jest operatorem siedmiu farm wiatrowych w całym kraju: Margonin i Pawłowo (Wielkopolska), Korsze (Warmia i Mazury), Iłża (Mazowsze), Radziejów (Kujawy), Tomaszów Lubelski i Poturzyn (Lubelszczyzna).

EDPR wspiera inicjatywy lokalne, w tym lokalny sport – jest partnerem m.in. Półmaratonu w Iłży (mazowieckie), czy klubu zapaśniczego w Tyszowcach (lubelskie). 

 

O firmie EDPR 

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w sektorze energii odnawialnych i czwartym największym producentem energii wiatrowej na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego. W ciągu ostatnich lat EDPR odnotował wyjątkowy rozwój i dziś jest obecny na 14 rynkach międzynarodowych (Belgia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Francja, Grecja, Włochy, Meksyk, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone). 

EDPR przyjęło na siebie zobowiązanie do wspierania postępu społecznego w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji. Znalazło to odzwierciedlenie w umieszczeniu spółki na indeksie Bloomberg Gender Equality oraz w przyznaniu jej certyfikatu Top Employer 2020 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Wielkiej Brytanii); oba wyróżnienia zostały przyznane w uznaniu dla zorientowanej na pracowników polityki spółki. 

Energias de Portugal, S.A.Energias de Portugal, S.A. (“EDP”), główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w zrównoważonym rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Sustainability Index nieprzerwanie od 13 lat.  

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.edpr.com 

One thought on “EDPR Virtual Run – bieganie i wspieranie w jednym

  • 28 stycznia, 2021 o 11:29 am
    Permalink

    Witam.
    Po zapisie i opłacie przychodzi mail ze można pobrać i wydrukować nr startowy – niestety – nie ma takiej możliwości. Nie ma też nigdzie miejsca aby podać rozmiar koszulki ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.