Krynice

GMINA KRYNICE Śpiewające słowiki

Wokaliści z Ogniska Muzycznego, które działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach, będą reprezentować tę gminę w powiatowym etapie tegorocznego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik”.
Spośród 12 artystów, którzy stawili się na przesłuchania w środę 27 kwietnia, nominacje otrzymało 3.
W kategorii uczniów w wieku od 11 do 13 lat w kolejnym etapie zmagań wystąpi Aleksandra Nędzyńska, która podczas eliminacji gminnych zaśpiewała piosenki „Otwórz serce” i „To tylko taniec”. Pozostałe dwie nominacje otrzymali wokaliści w wieku od 14 do 16 lat. Mateusz Lenard została doceniony przez jurorów za utwory „Chciałbym” i „Spacerologia”, a Wiktoria Stopa za piosenki „Odcienie” i „Mięta”.
Spośród najmłodszych wykonawców w wieku od 6 do 10 lat najlepsze wrażenie na członkach komisji zrobiła Wiktoria Chwaleba. Zaledwie 6-letnia i jednocześnie najmłodsza uczestniczka przesłuchań gminnych zaśpiewała piosenki „Rozśpiewany blok” i „Cudownych rodziców mam”. W swojej kategorii wiekowej Wiktoria zajęła pierwsze miejsce, ale w tej grupie nie było nominacji. – Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ poziom wokalistów był bardzo wyrównany, a poza tym typowaliśmy osoby, które mają największe szanse na sukces w kolejnym etapie konkursu. Mamy nadzieję, że po raz pierwszy któryś z naszych reprezentantów znajdzie się wśród laureatów powiatowych zmagań – mówi dyrektor GOK w Krynicach Joanna Jamroż, która zasiadała w jury. Oprócz niej występy oceniali nauczycielka muzyki z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej Anna Wróblewska i muzyk Roman Śliwiński.
Kolejny etap rywalizacji o „Śpiewającego słowika” odbędzie się 14 maja w Tomaszowie Lubelskim.
mat. UG w Krynicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *