Krynice

KRYNICE Wiedzą wszystko o Sienkiewiczu

Czytelnicy Gminnej Biblioteki w Krynicach w powiecie tomaszowskim doskonale znają życie i twórczość Henryka Sienkiewicza.
Swoją wiedzą wykazywali się w konkursie, ogłoszonym przez miejscową książnicę, która we wtorek 24 maja podsumowała rywalizację.
Przez kilka ostatnich tygodni odwiedzający bibliotekę wypełniali ankietę z 12 pytaniami na temat polskiego noblisty. Oprócz dokładnej daty i miejsca urodzin Henryka Sienkiewicza ankietowani mieli podać, na przykład jego pseudonim literacki, tytuły gazet, do których pisał, miejsce spoczynku autora „Trylogii”, tytuły zekranizowanych powieści i dzieło, za które otrzymał Nagrodę Nobla.
Odpowiedzi na wszystkie pytania były poprawne, a laureatami zostali: Adrian Koper, Aleksandra Gałka, Mariola Kowalska, Natalia Lenard i Marta Mielnicka. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe, czyli powieść „Quo Vadis”. Przyznała je komisja, w której znalazły się: uczennice Szkoły Podstawowej w Krynicach – Kinga Całka i Magdalena Guczma, polonistka ze szkoły podstawowej Anna Parfin, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Joanna Jamroż i kierownik GBP – Marzena Gardiasz.
mat. UG w Krynicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *