Na sygnaleRachanie

GMINA RACHANIE Konopie indyjskie i amfetamina na imprezie urodzinowej

Na urodzinowej imprezie u 19-latka z gm. Rachanie kryminalni z Tomaszowa Lubelskiego zabezpieczyli 11 krzaków konopi indyjskich. Solenizant posiadał przy sobie również susz marihuany. Jeden z gości, 22-latek posiadał przy sobie amfetaminę.
Teraz odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, za co mu grozi do trzech lat pozbawienia wolności.
Mieszkaniec gm. Rachanie zorganizował wczoraj (28 marca) imprezę urodzinową, na której było kilku kolegów. Około godziny 20.00 do domu weszli policjanci z Zespołu Operacyjno–Rozpoznawczego z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, którzy mieli informację, że w mieszkaniu znajdują się narkotyki.
Podczas przeszukania, na parapecie za firanką, ujawnili 11 doniczek z sadzonkami konopi indyjskich. Solenizant, który obchodził 19 urodziny tłumaczył się, że nasiona kupił przez Internet i posiał je dla własnego użytku, sam też zajmował się swoją „plantacją”. Ponadto podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili jeszcze susz roślinny u solenizanta oraz biały proszek w strunowym woreczku u jednego z jego gości, którym okazała się być amfetamina.
Przyjęcie zostało zakończone, a 19 i 22-latek zostali przewiezieni do komendy, gdzie zostały wykonane z nimi dalsze czynności procesowe. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
mat. KPP w TL/fot. archiwum Policji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *