GMINA TYSZOWCE Czarny dzień na drogach

Do trzech wypadków drogowych doszło wczorajszego dnia (20 marca 2017 roku) na terenie gminy Tyszowce.
Mundurowi wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do tych zdarzeń. Ponadto zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali 5 uprawnień do kierowania.
Po godzinie 10.00 dyżurny dostał zgłoszenie, że w Tyszowcach na ulicy Wielkiej, doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. Przybyły na miejsce patrol Policji ustalił, że jadący oplem  78-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka mieszkańcowi gm. Dołhobyczów poruszającemu się samochodem marki daewoo i doprowadził do czołowego zderzenia. Kierujący daewoo został przewieziony do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.
Zaraz po godz. 13.00 samochód ciężarowy marki VW  jadący ul. Zamojską w Zamłyniu, chciał skręcić w lewo i najprawdopodobniej nie włączył kierunkowskazu. W momencie kiedy zaczął wykonywać manewr skrętu w lewo, jadący z tyłu chrysler chcąc uniknąć zderzenia wjechał do przydrożnego rowu. Tym sposobem oba pojazdy znalazły się w rowie. Chryslerem jechał 36-latek, a volkswagenem 45-latek, który został przewieziony do szpitala z obrażeniami. Kierowcy byli trzeźwi.
Z kolei w  miejscowości Wakijów, kierujący volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku zjechał na pobocze i uderzył w wystający korzeń drzewa. Do szpitala karetka przywiozła dwóch mężczyzn, którzy brali udział w wypadku. Jak ustalili policjanci, 19-latek, razem z 21-letnim kolegą po zakrapianej alkoholem imprezie postanowili, że wrócą samochodem do domu. Jak wynika z relacji młodszego z nich, w miejscowości Wronowice  przed samochodem przebiegły sarny, co zmusiło  do ostrego hamowania i wjechania do rowu. Mężczyźni uznali, że dalszą drogę do domu przejdą pieszo. Jednak gdy dotarli do domu 21-latka, źle się poczuli. Wezwano wtedy karetkę. Obaj byli pod widocznym działaniem alkoholu. Obaj  mieli ponad promil w organizmie. Dodatkowo od obu została pobrana krew do badań.
Ponadto na terenie naszego powiatu zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy już o 7.00 rano, 48-letni mieszkaniec  gm. Ulhówek, jadąc mercedesem miał 0,8 promila i został zatrzymany w miejscowości Hubinek.
Drugiego z mężczyzn Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali w Lubyczy Królewskiej za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 39 km/h. 42- letni obywatel Ukrainy  wydmuchał ponad dwa promile, jechał landroverem.
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.