Na sygnaleTomaszów Lubelski

TOMASZÓW 9-latka potrącona na przejściu

Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny zdarzenia, do którego doszło wczoraj (17 maja 2016 roku) rano w Tomaszowie Lubelskim niedaleko gimnazjum i podstawówki przy ul. Kościuszki.
Kierujący vw polo, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 9-letnią dziewczynkę. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.
Do zdarzenia doszło około godziny 7:50 na ul. Kościuszki w Tomaszowie.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 76-letni mieszkaniec Tomaszowa wykonał manewr omijania stojącego przed przejściem dla pieszych nissana.
W tym czasie 9-latka przechodziła przez przejście, szła w stronę szkoły, gdy została potracona przez samochód. Kierujący volkswagena, tłumaczył, iż myślał że nissan parkował przed przejściem, dlatego go omijał i nie zauważył przechodzącego dziecka.
9-latka doznała obrażeń ciała i została hospitalizowana. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, zbadali stan trzeźwości, był trzeźwy.
Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących jak i pieszych, o zachowanie ostrożności podczas korzystania z drogi w szczególności w obrębie szkół.
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *