Na sygnale

HREBENNE Kradzione BMW na granicy

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, udaremnili wywóz z Polski samochodu marki BMW X5 pochodzącego z przestępstwa o wartości ponad  30 tys. zł.
To zdarzenie dowodzi, iż funkcjonariusze NOSG podczas prowadzonych kontroli granicznych, stosując analizę ryzyka przestępczości granicznej oraz bazując na zdobytym doświadczeniu, zwracają uwagę na legalność pochodzenia pojazdów nie tylko luksusowych ale również tych o niższej wartości.
30 września 2015 roku na terenie drogowego przejścia w Hrebennem – na kierunku wyjazdowym zatrzymano legitymującego się holenderskim paszportem 39 – letniego mężczyznę, który usiłował wyprowadzić z Polski, samochód marki BMW X5, o szacunkowej wartości ponad 30 tys. zł.
W czasie kontroli granicznej ustalono, iż w samochodzie dokonano ingerencji w pole numerowe VIN.
W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas kontroli granicznych, działając również w oparciu o zespół do zwalczania przestępczości samochodowej, funkcjonujący w strukturach NOSG, zatrzymali ponad 200 pojazdów pochodzących z przestępstwa o wartości ponad 6 mln zł.
mat. NOSG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *