EdukacjaNASZ PATRONAT

NASZ PATRONAT Tajemnice Wszechświata w „Maciusiu”

Ach, co to był za dzień? Jak zwykle aktywny, atrakcyjny, fascynujący no i kosmiczny w dodatku.
30 października 2015 roku o godzinie 10.00 planetę ”Króla Maciusia” w Tomaszowie Lubelskim „odwiedził” comiesięczny cykl zajęć „W 365/366 dni dookoła świata – tajemnice Wszechświata”.
Uroczystość przygotowały nauczycielki Niepublicznego Artystyczno-Językowego Przedszkola Król Maciuś Pierwszy w Tomaszowie Lubelskim – Agnieszka Bełz, Beata Jagieła oraz Agata Gruszecka.
Panie z prędkością światła przeniosły dzieci w magiczny świat kosmosu, gwiazd i planet. W sekwencji odliczania: seven, six, four, theree, two, one – prom kosmiczny zabrał milusińskich na osiem planet Układu Słonecznego według rosnącej odległości od Słońca.
„Żywe” role ciał niebieskich przypadły uczniom Niepublicznej Szkoły Podstawowej Little Oxford, którzy mistrzowsko pokazali charakter każdej z planet. Szczególną uwagą widzowie obdarzyli fenomen ruchu obiegowego Ziemi, gdzie uczniowie przy pomocy siebie i latarki zobrazowali to trudne i abstrakcyjne dla dzieci zjawisko.

[print_gllr id=748]

Rozrywkowego charakteru całemu przedsięwzięciu nadał występ przybyszów z Marsa, którzy po angielsku i hip – hopowym krokiem podjęli wszystkich do tańca. To mogłoby trwać całe lata świetlne …..ale nagle przedszkolną przestrzeń kosmiczną ogarnęła „Noc pełna gwiazd”.
Nie była to zwykła noc, ale noc muzyczna wprawiająca w melancholię i relaks. Następnie dzieci z grupy „Motylki” zaktywizowały obecnych do wspólnej marsjańskiej zabawy naśladowczej stanowiącej o przyjaźni, także z przybyszami UFO. Końcowym sprawdzianem integracji z „obcymi” okazała się praca plastyczna, z którą zmierzyły się dzieci i nauczyciele w grupach.
Cóż, trzeba wracać. Misja zakończona. Lot z załogą dzieci z „Maciusia” na pokładzie statku kosmicznego – udany . Seven, six, four, theree, two, one… – witamy na Ziemi!
Ewelina Pleskacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *