HREBENNE Kradzione nie wyjedzie

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali pojazdy oraz części samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 5 mln zł. Jednak nie tylko auta luksusowe, które przekraczają granice państwową, znajdują się w kręgu zainteresowania funkcjonariuszy SG. Odzyskiwane są również pojazdy o niższej wartości, takie jak: kilkunastoletnie samochody, motocykle oraz rowery.

Najdroższym autem, które udało się odzyskać w tym roku była Toyota Land Cruiser o wartości 190 tys. zł, zatrzymana podczas kontroli granicznej w Sławatyczach. Funkcjonariusze SG w prowadzonych kontrolach granicznych, nie skupiają się jednak tylko na autach luksusowych. Najlepszym przykładem tego jest fakt odzyskania, tylko w ciągu minionej doby,  trzech różnych pojazdów w Hrebennem.

W dniu 23 maja br., na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem, w czasie prowadzonych odpraw granicznych na kierunku wyjazdowym, funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali pochodzące z przestępstwa: BMW o wartości 19 tys. zł, Volkswagena o wartości 11 tys. zł oraz Nissana o wartości 6 tys. zł. We wszystkich zatrzymanych pojazdach, funkcjonariusze ujawnili ingerencje w polu numerycznym VIN. Samochodami, próbowali wyjechać z terytorium RP obywatele: Polski, Ukrainy oraz Mołdawii.

W sprawach wszczęto postępowanie przygotowawcze. Działania związane z kontrolą legalności pochodzenia pojazdów prowadzone będą w dalszym ciągu.

fot. NOSG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.