HREBENNE Podawał się za kierowcę tira…. A tak naprawdę był nielegalnym migrantem z Syri

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przez obywatela Syrii. Mężczyzna próbował dostać się do Polski jako kierowca tira.

9 października br. na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, funkcjonariusze Straży Granicznej, podczas prowadzonej kontroli, ujawnili nielegalnego migranta. Zatrzymany mężczyzna to obywatel Syrii w wieku 43 lat. Migrant, ubrany w odblaskową kamizelkę, poruszał się pieszo, pomiędzy samochodami na kierunku wjazdowym do Polski. Zatrzymany przez funkcjonariuszy SG, podawał się za kierowcę samochodu ciężarowego, który ma wjechać do Polski.  Podczas przeprowadzonej wobec niego kontroli, okazało się jednak, iż nie posiada dokumentów uprawniających go do pobytu na terytorium Polski. Zaś ciężarówka, którą rzekomo miał się poruszać była jedynie fikcją.

Mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną. Po przeprowadzonych wobec niego czynnościach administracyjnych, został on przekazany 10 października br., służbom granicznym Ukrainy. Krajem docelowym, do którego chciał dotrzeć nielegalny migrant z Syrii, miały być Niemcy.

mat. Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.