Na sygnale

Próba wyłudzenia pieniędzy z urzędu metodą „na funkcjonariusza CBŚ”

W środę w jednym z urzędów w powiecie tomaszowskim doszło do próby wyłudzenia danych oraz pieniędzy z konta urzędu. Na szczęście czujny pracownik urzędu nie dał wiary rzekomemu „policjantowi CBŚ” i nie doszło do utraty pieniędzy. Apelujemy o czujność i rozsądek w tego typu sytuacjach.

W środę po południu do jednego z urzędów w powiecie tomaszowskim zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Przedstawił się podając imię i nazwisko oraz numer legitymacji służbowej. Twierdził, że rozpracowuje grupę przestępczą, której członkiem jest osoba zatrudniona w urzędzie. Przekonywał, że pieniądze na koncie urzędu są zagrożone. Pracownik urzędu nie uwierzył w przedstawioną historię dodając, że zadzwoni na policję i zweryfikuje te informacje. Rozmówca stracił zainteresowanie i szybko się rozłączył.

Dzięki czujności pracownika urzędu oraz policjantom, którzy tego samego dnia uprzedzali pracowników urzędów o próbach wyłudzeń pieniędzy z urzędów państwowych, nie doszło do utraty środków pieniężnych z konta urzędu.

Przypominamy, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy oraz dokonywanie przelewów czy zaciągania kredytów w celu ujęcia przestępcy. Nie informujemy też o prowadzonych akcjach. Taki telefon świadczy o próbie oszustwa i należy natychmiast poinformować o nim policję.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *