POWIAT Oszustwo metodą „na BLIK-a”

W środę dwie mieszkanki powiatu tomaszowskiego zgłosiły przypadki przełamania zabezpieczeń do ich kont na portalu społecznościowym. Oszuści następnie rozsyłali wiadomości do znajomych i rodzin 24 i 38 – latki z prośbą o pilną pożyczkę pieniędzy w formie kodu blik. Tym sposobem oszuści wyłudzili 1 000 złotych.

W przypadku zgłaszającej 38-latki, osoba podszywająca się pod kobietę za pośrednictwem komunikatora tekstowego, rozsyłała wiadomości do jej znajomych i rodziny z prośba o pilną pożyczkę pieniędzy. Nieświadoma oszustwa mama zgłaszającej, dokonała dwóch przelewów w formie blik-a na łączną kwotę 1 000 złotych. Oszuści wypłacili pieniądze w bankomatach na terenie kraju.

Również z relacji zgłaszającej 24-latki wynikało, że osoba która uzyskała nieuprawniony dostęp do jej konta społecznościowego, wysyłała wiadomości z prośbą o pożyczkę pieniędzy za pomocą płatności blik. 24-latka w porę zorientowała się, że ktoś przejął jej konto społecznościowe. Zdążyła uprzedzić znajomych, że nie jest autorką wiadomości i że doszło do próby wyłudzenia pieniędzy.

Apelujemy o ostrożność przy udostępnianiu kodu blik osobom proszącym o wsparcie finansowe. Decydując się na pomoc znajomemu i pożyczkę pieniędzy, skontaktujmy się z nią osobiście lub telefonicznie i zweryfikujmy czy faktycznie potrzebuje pomocy. Krótka rozmowa pozwoli uchronić nasze pieniądze przed oszustami.

KPP w Tomaszowie Lubelskim 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.