HREBENNE Ponad 600 paczek przemyconych papierosów

Ponad 600 paczek papierosów pochodzących z przemytu ujawnili tomaszowscy policjanci z Zespołu dw z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą. Kontrabanda ukryta była w należącym do 23-latka samochodzie. Nielegalny towar został skonfiskowany, natomiast jego właściciel usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Za ten czyn grozi wysoka grzywna i przepadek przedmiotów.

Policjanci odwiedzili jedną z posesji w Hrebennem. Uzyskali wcześniej informację, że w bagażniku samochodu osobowego obywatel Ukrainy może przechowywać większe ilości papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze najechali na moment, kiedy obywatel Ukrainy przeładowywał jakiś towar z jednego samochodu do drugiego. Podczas przeszukania auta policjanci ujawnili ponad 600 paczek przemyconych papierosów.

Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła ponad 10 tysięcy złotych. Nielegalny towar został zabezpieczony. Jego właściciel odpowie za przestępstwo skarbowe, za które przewidziana jest wysoka grzywna oraz przepadek dowodów rzeczowych.

mat.KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.