INFO Do skarbówki możesz już rekrutować online

  • Lubelska KAS pierwsza, spośród wszystkich izb administracji skarbowej w Polsce uruchomiła elektroniczny proces rekrutacji.
  • Kandydaci do pracy nie muszą już wysyłać dokumentów pocztą, ani przynosić ich do urzędu. To nowość w sferze budżetowej.
  • Dotyczy to naboru do służby cywilnej. Obecnie Izba Administracji Skarbowej w Lublinie ma w bazie 5 ofert pracy.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie jest jednostką nadrzędną, prowadzącą nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników wszystkich urzędów.

 Od 27 stycznia 2021 wszystkie rekrutacje odbywają się online za pomocą specjalnej platformy e-recruiter. W jaki sposób złożyć podanie o pracę?

  • Otwórz ogłoszenie, które Cię interesuje.
  • W treści ogłoszenia znajdziesz  przycisk  APLIKUJ ELEKTRONICZNIE.
  • Przygotuj wymagane załączniki – podepniesz je w wersji elektronicznej aplikując.
  • Dokładnie zapoznaj się z treścią ogłoszenia i załącz tylko niezbędne dokumenty.

– Już tego samego dnia aplikacja będzie zweryfikowana, a kandydat będzie mógł na bieżąco sprawdzić na jakim etapie znajduje się jego rekrutacja. Oczywiście nadal można składać dokumenty w wersji papierowej, ale urzędnicy zachęcają do korzystania z formy elektronicznej – tłumaczy Michał Deruś, Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Rozwiązanie na razie służy do rekrutacji pracowników cywilnych (urzędników). W przyszłości również zostanie nią objęty nabór na funkcjonariuszy celno-skarbowych.

Obecnie IAS w Lublinie prowadzi 5 rekrutacji. Poszukiwani są księgowi do II i III Urzędu Skarbowego w Lublinie oraz referenci do I Urzędu Skarbowego w Lublinie, US w Białej Podlaskiej i US w Opolu Lubelskim. Oferty można znaleźć na stronie Izby Administracji Skarbowej (ww.lubelskie.kas.gov.pl) oraz na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (www.nabory.kprm.gov.pl).

Michał Deruś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.