KARATE Powrót w wielkim stylu!

Tomaszowska Akademia Sztuk Walki Sensei Ryszarda Skwarskiego wraca po dłuższej nieobecności (wymuszonej sytuacją spowodowaną pandemią)do treningów w dojo oraz konkurowania na arenach w całym kraju.
Ostanie kilka miesięcy dla podopiecznych Sensei Skwarskiego były ciężkim sprawdzianem wytrwałości i samodyscypliny. Tych młodych zawodników sytuacja jaka nastała w kraju uderzyła podwójnie. Nie dość, że musieli wdrożyć się w nowy system nauczania i byli odseparowani od swoich kolegów ze szkolnych ławek, to nagle skończyło się to, co napędzało ich mentalnie oraz fizycznie- treningi i wspólne spędzanie czasu z przyjaciółmi. 
Kto zna specyfikę Tomaszowskiej Akademii Sztuk Walki wie, jak cudowna atmosfera panuje w klubie. Każdy trening był szansą na odreagowanie swoich niepowodzeń, przedyskutowanie swoich wątpliwości z kolegami lub trenerami lub po prostu aktywnym spędzeniem czasu z przyjaciółmi.
Jak twierdzą rodzice ciężko było przez te kilka miesięcy wypełnić wolny czas ich dzieciom w sposób, do którego są przyzwyczajone. Każdy sportowiec wie, że w momencie kiedy odbiera się mu tę pasję współzawodnictwa, spędzania razem czasu z ludźmi o podobnej fascynacji lub co najważniejsze braku adrenaliny, która towarzyszyła im na co dzień tracimy jakąś cząstkę samych siebie. Tak też było w tym przypadku. Na szczęście ostatnie tygodnie pozwoliły na wspólne trenowanie w dojo (sali treningowej) pod okiem trenerów. Radość i zapał po powrocie do choć namiastki tego, czym zawodnicy żyli ostatnimi laty była tak ogromna, że z każdych zawodów, w których brali udział oprócz medali oraz pucharów wracali z tym co najważniejsze- ogromnymi uśmiechami, radością i satysfakcją.

Nie można nie wspomnieć o kilku najważniejszych sukcesach z ostatnich tygodni jak: 3 medale wywalczone przez Maksymiliana Necia i Jakuba Bednarza w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (27.09.20 Płock), spektakularnym wyczynie- czyli zdobyciu Mistrzostwa Polski (11.10.20 Włocławek) w kategorii Enbu przez Hannę Kuczmę i Patryka Jankowskiego, którzy po raz kolejny udowadniają, że ta bardzo widowiskowa kategoria jest kategorią koronną w Tomaszowskiej Akademii Sztuk Walki.

Kolejnym sukcesem był złoty medal w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski (17.10.20 Tarnów)wywalczony przez Maksymiliana Necia oraz 4 medale W VII Pucharze Warsa I Sawy (21.11.20 Warszawa), gdzie Gabriela Kącka wywalczyła srebrny medal w kata, Maksymilian Neć srebrny medal w kata i srebrny w kumite oraz Jakub Bednarz brązowy medal w kumite i czwarte miejsce w kata.
Ostatni weekend to, to, do czego Ci fantastyczni zawodnicy przyzwyczajali nas od dawna: 23 medale podczas XIV Pucharu Lubelszczyzny (28.11.20 Kraśnik).
To co cieszy nas podwójnie, to fantastyczne występy naszych najmłodszych podopiecznych Sensei Mariusza Pasiecznika (białe, żółte pasy), dla których były to pierwsze zwycięskie zawody, co pokazuje, że rośnie fantastyczna grupa i nowe pokolenie świetnych zawodników.

autor: Izabela Kącka

Zapraszamy do śledzenia poczynań tych młodych zawodników na portalach internetowych:
Karate Tomaszów (Facebook)
http://tkkt.com.pl/
tomaszowskaakademiasztukwalki (Instagram)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.