Konkurs polonistyczny „Mistrz Wypracowań”

Portal edukacyjny www.dyktanda.pl rozpoczął  ogólnopolski konkurs polonistyczny “Mistrz Wypracowań”!

Każdy ma szansę spróbować swoich sił – począwszy od uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej, poprzez uczniów szkół średnich, aż po osoby dorosłe.

Rywalizacja polega na pisaniu tekstów na zadane przez organizatorów tematy, mające związek ze szkolnymi lekturami, gramatyką czy ortografią języka polskiego. Konkurs zatytułowano “Mistrz Wypracowań”, ale uczestnicy mogą pisać także niedługie formy pisemne. Warto jednak postarać się i nie unikać przygotowania np. recenzji lub szczegółowego streszczenia naszej ulubionej lektury, ponieważ dłuższy tekst pozwala zdobyć więcej punktów i szybciej piąć się w rankingu!

A jest o co się starać! Serwis dyktanda.pl przygotował niezwykle wartościowe nagrody! Do wygrania są m.in. konsole Xbox i PS4, tablety Samsung i gimbale. Poza nagrodami rzeczowymi można zdobyć także kwartalny dostęp do portalu z audiobookami i e-bookami Legimi.pl.

Aby bez względu na wiek każdy miał jednakowe szanse, rywalizacja toczy się w 5 kategoriach: dla uczniów klas 1-3, 4-6, 7-8, szkół średnich oraz kategoria “wszyscy”, do której zapraszamy wszystkich dorosłych, a szczególnie nauczycieli.

Co warto podkreślić, nikt spośród uczestników nie odejdzie z kwitkiem. Zdobycie choćby jednego punktu będzie nagrodzone bezpłatnym 30-dniowym dostępem próbnym do portalu Legimi.pl!

Uczestnicy mają do dyspozycji listę kilku tysięcy tematów. Decydują, czy chcą napisać m.in. charakterystykę bohaterów, recenzję książki, streszczenie.

Nadesłanie każdego tekstu przekłada się na określoną liczbę punktów do rankingu. Ocenie podlega długość tekstu, poprawność językowa, samodzielne pisanie wypracowania, a także to, czy autor wyczerpał temat.

Konkurs już wystartował, data jego zakończenia wyznaczona jest na 22 listopada 2020 r. Portal www.dyktanda.pl zaprasza wszystkich, dla których pisanie to przyjemność, aby skorzystali ze swojego talentu oraz pochwalili się wiedzą. Konkurs polonistyczny “Mistrz Wypracowań” to także fantastyczna okazja do odkurzenia w pamięci treści przerabianych powieści oraz innych zagadnień z lekcji języka polskiego.

Wzięcie udziału w konkursie jest bezpłatne. Zapraszamy do zmierzenia się z tematami i do wzięcia udziału w rywalizacji! Atrakcyjne nagrody oraz zaszczytny tytuł “Mistrza Wypracowań” czekają na Ciebie!

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie: https://dyktanda.pl/lista-konkursow

mat. promo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.