Kredyt na auto: samochodowy czy gotówkowy?

Dla bardzo wielu osób własny samochód stał się w ostatnich latach niezbędnym środkiem materialnym do życia. Dojazd do pracy, na zakupy, dowóz dziecka do szkoły czy wspólny rodzinny wypad na wczasy – własne auto daje niezależność i zwiększa możliwości naszego rozwoju. Nie każdy z nas jest jednak w stanie nabyć je za gotówkę, dlatego wiele osób szuka innych form finansowania. Jednymi z najchętniej wybieranych są kredyty: gotówkowy lub samochodowy. Dowiedz się, który opłaca się bardziej i poznaj zalety i wady obu rozwiązań.

Kredyt samochodowy

Jak sam nazwa wskazuje, kredyt samochodowy jest formą finansowania zakupu auta – nie możemy więc przeznaczyć pieniędzy z tego kredytu na inny cel. Jednocześnie, przy kredycie samochodowym to właśnie auto stanowi jego zabezpieczenie, dlatego należy mieć świadomość, że w przypadku problemów ze spłatą zobowiązania, bank w ostateczności może domagać się spłaty z wartości samochodu. Udzielający kredytu samochodowego bank staje się jednocześnie współwłaścicielem auta, dlatego w trakcie okresu kredytowania nie mamy pełnej swobody w dysponowaniu pojazdem – nie możemy np. go sprzedać. Obowiązkowe mogą być także inne zobowiązania, takie jak wykup polisy autocasco. Zaletą kredytu samochodowego jest jego względnie niższy koszt – bank wie, na co przeznaczamy kredyt, a dzięki temu, że zwykle banki współpracują z salonami samochodowymi i dealerami, możemy liczyć na nisze odsetki i bardziej atrakcyjne warunki. Kredyt samochodowy będzie najlepszą alternatywą przy zakupie auta nowego lub liczącego maksimum kilka lat. Dzieje się tak, z uwagi na fakt, że banki nie chcą kredytować aut używanych z długim stażem, ze względu na szybki spadek ich wartości. Porównaj kredyty samochodowe w www.lowcakredytow.pl.

Kredyt gotówkowy

Bardziej elastyczną alternatywą wydaje się kredyt gotówkowy. Bierzemy go w banku na dowolny cel, więc bank nie będzie wnikał w to, na co przeznaczymy otrzymaną gotówkę. Kolejną zaletą kredytu gotówkowego jest fakt, że od momentu zakupu, aż do zbycia pojazdu, jesteśmy jego jedynymi właścicielami. Możemy więc w każdej chwili sprzedać nasze auto. Nie musimy również kupować modeli nowych, czy aut o dużej wartości. Kredyt gotówkowy jest o wiele lepszą opcją, jeśli planujemy kupno samochodu używanego, auta średniej klasy czy pojazdu z większym przebiegiem kilometrów. Znajdź tani kredyt gotówkowy z www.lowcakredytow.pl.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że kredyt gotówkowy również nie jest pozbawiony wad. Podstawowa to wyższe odsetki, z uwagi na fakt, że kredyty konsumpcyjne zwykle należą do najwyżej oprocentowanych.

One thought on “Kredyt na auto: samochodowy czy gotówkowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.