EdukacjaKryniceKultura i Sztuka

KRYNICE Będą deklamować Szymborską

Ponad 20 wykonawców zapowiedziało udział w tegorocznym Małym Krynickim Konkursie Recytatorskim.
Wszyscy będą deklamować utwory Wisławy Szymborskiej. Rywalizacja na najciekawszą ich interpretacje odbędzie się w środę 4 listopada o 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach.
W młodszej kategorii wiekowej uczniów ze starszych klas szkół podstawowych zaprezentują się reprezentanci placówek z Huty Dzierążyńskiej, Krynic i Zwiartowa oraz sąsiedniej gminy Tarnawatka. W kategorii gimnazjalistów wystąpią uczniowie z Krynic i Tarnawatki.
Uczestnicy konkursu mieli do wyboru – przygotować wiersz noblistki, albo własny utwór, nawiązujący do twórczości Wisławy Szymborskiej. Wszyscy skorzystali z tej pierwszej możliwości.
Konkursowe przesłuchania odbędą się w ramach Mini Festiwalu Artystycznego, a drugim jego elementem będzie koncert uczestników ogniska muzycznego działającego przy GOK w Krynicach. Utwory Fryderyka Szopena na instrumentach klawiszowych zagra Wioletta Dorosz, a w koncercie poezji śpiewanej wystąpią soliści Mateusz Lenard, Wiktoria Stopa, Wiktoria Pasieczna i Magdalena Guczma.
Do wysłuchania pięknych strof i nut oraz dopingowania młodych artystów zachęcają GOK w Krynicach, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Krynice i Biblioteka Publiczna Gminy Krynice oraz jej filia w Hucie Dzierążyńskiej.
mat. UG w Krynicach/fot. arch. GOK w Krynicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *