Kultura i SztukaŁaszczów

ŁASZCZÓW Zaduszki literacko-muzyczne i wystawa

10 listopada 2015 roku w Łaszczowie w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „G 6 Grzędy Sokalskiej” odbyły się II Zaduszki literacko-muzyczne pn. „Jan Paweł II i jego błogosławieni”.
Podczas Zaduszek wspominano męczenników za wiarę z okresu II wojny światowej wyniesionych na ołtarze w 1999 r. przez papieża Jana Pawła II: bł. ks. Zygmunta Pisarskiego i bł. Stanisława Kostkę Starowieyskiego.
Postać bł. Stanisława Starowieyskiego przybliżył zebranym ks. Zbigniew Kulik z Siennicy Nadolnej, autor książki pt.:” „Bł. Stanisław Kostka Starowieyski – działacz Akcji Katolickiej”.
Wspomnienie o bł. ks. Zygmuncie Pisarskim przedstawił ks. Ryszard Ostasz z par. pw.  św. Anny w Tuczępach k. Grabowca.
Podczas spotkania został wygłoszony okolicznościowy wykład pt.: „Autorytety Karola Wojtyły” przez Ryszarda Zawadowskiego Prezesa Stowarzyszenia „Pamięć Jana Pawła II”.
Program muzyczny poświęcony papieżowi zaprezentował zespół z ŚDS w Krasnymstawie – „Perły Jana Pawła II”.
Oprócz prezentacji twórczości o tematyce zaduszkowej przez Panie Anetę Bielecką i Bogusławę Lankamer w uroczystość włączyli się uczestnicy Zaduszek odczytując wiersze własnego autorstwa dedykowane pamięci papieża Jana Pawła II.
Spotkaniu towarzyszyło otwarcie wystawy pn.”Jan Paweł II na plakatach” ze zbiorów Społecznego Centrum Dokumentacji Pontyfikatu Jana Pawła II, oraz prezentacja tablic informacyjnych o 6 błogosławionych z listy 108 męczenników z ziemi lubelskiej.
Wystawę „Jan Paweł II na plakatach” można oglądać w siedzibie LGD w Łaszczowie przy ul. Krótkiej 2 do 4 grudnia 2015 r. od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30.
mat. Stowarzyszenie G6 Grzędy Sokalskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *