Susiec

ŁOSINIEC Ziemniaczane święto

13 września 2015 roku w Łosińcu II odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka – wydarzenie to było współfinansowane ze środków PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach projektu „Trzy Pory Roku w Gminie Susiec – cykl imprez kulturalnych”.
W gminie Susiec zostało ono zorganizowane po raz pierwszy.
Wydarzenie rozpoczął występ Kacpra Kołodziejczyka ucznia Szkoły Casio pod kierownictwem Pana Zdzisława Haci. Po występie Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki przywitał zebranych gości i życzył udanej imprezy. Na scenie zabrał głos również nasz gość Poseł na Sejm RP – Mariusz Grad. Kolejną część programu rozpoczął zespół „Jutrzenka” a po nim zespół „Sopocka Nuta”, „Zagórzanki”, „Orkiestra Dęta z Łosińca, soliści z drużyny harcerskiej, „Tomaszowska Kapela Podwórkowa” i Kapela „The Black Rose”. Natomiast zabawę na zakończenie naszego Święta poprowadził zespół „Agent”.
Na Święcie Pieczonego Ziemniaka nie mogło zabraknąć konkursów. Organizatorzy przygotowali konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z terenu naszej Gminy, konkurs dotyczył „Najsmaczniejszej potrawy z ziemniaka”. Po skosztowaniu pysznych potraw wykonanych przez gospodynie komisja w składzie: Ewa Piwko- Witkowska – Prezes LGD „Roztocze Tomaszowskie” – przewodnicząca, Marta Fus – Dyrektor Biura LGD „Roztocze Tomaszowskie”, Joanna Kowalczuk- Dyrektor GOK w Suścu oraz Zbigniew Naklicki – Wójt Gminy Susiec wyłoniła zwycięzców.
Miejsce I zajęło KGW Susiec za „Kudłacza Susieckiego”, II miejsce Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej Paary za „Babuła z sosem kurkowym „, III miejsce zdobyło Stowarzyszenie „Dobre Sąsiedztwo” za „Gołąbki dobrosąsiedzkie”. Pozostali uczestnicy konkursu: KGW Łosiniec II i KGW Oseredek otrzymali wyróżnienia. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Susiec – Zbigniewa Naklickiego.

suzie02
Kolejny konkurs został przygotowany z myślą o najmłodszych gościach naszej imprezy. Został dla nich przygotowany konkurs na „Ziemniaka – cudaka”. Dzieci w dwóch kategoriach wiekowych- Szkoły Podstawowej i Przedszkola – miały za zadanie wykazać się swoją wyobraźnią i stworzyć „cuda” z ziemniaków. Komisja w składzie : Ewa Piwko- Witkowska – Prezes LGD „Roztocze Tomaszowskie”, Marta Fus – Dyrektor Biura LGD „Roztocze Tomaszowskie” i plastyk Justyna Oliginiewicz rozstrzygnęła konkurs.
W kategorii przedszkolnej dwa I miejsca zajęli Krystian Bojko i Wiktoria Malec, dwa II miejsca Kinga Buczek i Artur Kozicki. Natomiast w kategorii Szkoły Podstawowej miejsce I zajęli Natalia Kowalska i Antoni Bujara, II miejsce otrzymali Aleksandra Pitura i Miłosz Łasocha, miejsce III zajęli Amelia Koper, Maciej Paska, Karolina Paska i Michał Malec. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia, a wszystkim zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe.
Organizatorzy zorganizowali wiele konkurencji sportowych w których głównym sędzią był Piotr Korkosz. Dla gości honorowych przygotowano przeciąganie liny, w tej kategorii brały udział dwie drużyny: drużyna Pana Wójta i drużyna Pana Przewodniczącego. Po wielu zmaganiach drużyna Pana Wójta zwyciężyła. Kolejną konkurencją, było przerzucanie opony, miejsce I zajął Mariusz Hałasa, II miejsce Zbigniew Kowalski i III miejsce zdobył Krzysztof Biszczanik.
Organizatorzy przygotowali konkurencję sportową dla naszych Gospodyń, była to konkurencja „rzut wałkiem w klauna” I miejsce zajęła Alina Wełna, II miejsce Agnieszka Koper i III miejsce otrzymała Bogusława Mandziuk. Dzieci mogły wykazać się w biegu w workach, przygotowano trzy kategorie wiekowe. Uczniowie z „0″ , którzy zdobyli trzy miejsca to: I miejsce Karol Ciećko, II miejsce Jakub Jędrzejewski i III miejsce Kacper Lisiecki. Kolejna kategoria wiekowa to uczniowie klas I-III: I miejsce Sebastian Skroban, II miejsce Maciek Paska, III miejsce Mikołaj Lisiecki. Ostatnia kategoria wiekowa to klasy IV- VI, trzy miejsce w kategorii dziewczęcej zajęły: miejsce I Natalia Kowalska, II miejsce Anna Wrześniowska, III miejsce Martyna Kusiak. W kategorii chłopięcej: miejsce I Kacper Kołodziejczyk, II miejsce Damian Jędrzejewski, III miejsce Bartłomiej Bosiak. Zwycięzcy we wszystkich sportowych konkurencjach otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Imprezie towarzyszyły również stoiska z potrawami przygotowane przez KGW, rękodziełem wystawionym przez GOK i WTZ z Grabowicy. Imprezę niewątpliwie należy zaliczyć do udanych, a to dzięki organizatorom i licznie zgromadzonej publiczności.
mat. GOK Susiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *