LUBYCZA KRÓLEWSKA Dzień Sybiraka

„Z dalekiej Syberii jak ptaki zbłąkane do ciebie wracamy Ojczyzno kochana”.
19 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej odbyły się uroczystości poświęcone deportacji Polaków na Syberię i do Kazachstanu. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście reprezentujący wiele ważnych instytucji z terenu naszej gminy i powiatu, uczniowie Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej a także najważniejsi w tym dniu, Sybiracy mieszkający na terenie gminy Lubycza Królewska: Adam  Putkowski, Marian Putkowski, Stanisława Wywrocka, Weronika Konopka, Zofia Gmiterek, Walentyna Reguła, syn Pana Stanisława Starczuka oraz Prezes Związku Sybiraków w Zamościu – Pani Barbara Szeleszyńska-Malec.
Uroczystości rozpoczęły się o godz.9.00 uroczystą mszą świętą w Kościele Parafialnym w Lubyczy Królewskiej a godzinę później wszystkich zaproszonych gości oraz uczniów powitała Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej Bożena Ziembińska. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu wszyscy obejrzeli akademię pt: „ Wspomnienia wierszem i piosenką” przygotowaną przez młodzież z naszej szkoły. Podczas akademii uczniowie zaprezentowali montaż słowno- muzyczny, który wycisnął łezkę z oka u niejednej osoby. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, a Zuchy i Harcerze  z naszej szkoły wręczyli byłym zesłańcom piękne bukieciki kwiatów.
Po zakończeniu części oficjalnej wykonane zostało wspólne, pamiątkowe zdjęcie i goście udali się na przygotowany poczęstunek.
Gabriela Kowal uczennica  kl. I „c” gimnazjum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.