Lubycza Królewska

LUBYCZA KRÓLEWSKA Marsz antynikotynowy

Społeczność Zespołu Szkół i Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej wzięła udział w happeningu antynikotynowym.
Happeningiem wszystkich działań placówki jest Marsz Antytytoniowy.
Palenie szkodzi zdrowiu i życiu. Z tego powodu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z wychowankami Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej, przeszli ulicami Lubyczy w celu uświadomienia przechodniom i mieszkańcom miasta, że palenie szkodzi.
Rozdawali ulotki, które zawierały informacje o szkodliwości palenia osobom przechadzającym się po mieście. Zostawili także kilka w sklepie spożywczym, Urzędzie Miasta i Banku Spółdzielczym.
Podczas marszu wykrzykiwali hasła takie jak: ,,Nie pal przy mnie proszę”, czy ,,Palenie szkodzi zdrowiu”, a także ,,Palenie zabija”.
Osoby, które szły ulicami Lubyczy Królewskiej patrzyły się na nas i uśmiechały, a niektórzy chcieli uczestniczyć w tym wydarzeniu razem z nami.
Szczęśliwi i uradowani udanym marszem, wróciliśmy do szkoły.
W ramach prowadzonego programu antytytoniowego „Znajdź właściwe rozwiązanie” w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej zostały zorganizowane konkursy profilaktyczne. Pierwszy był skierowany do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i dotyczył stworzenia, napisania odezwy antytytoniowej do Polaków palących papierosy.
W drugim konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas I-III gimnazjum. Zadaniem uczestników było opracowanie scenariusz wykonanie zdjęć filmowych do reklamy antytytoniowej.
Po dokonaniu oceny prac wyłoniono zwycięzców:
Szkoła Podstawowa:
I miejsce uczennica klasy V a Maja Chmielowiec
II miejsce uczennica klasy V a Żaneta Adamaszek
III miejsce uczeń klasy V b Maksymilian Kędzierawski
Gimnazjum:
I miejsce dla czteroosobowej grupy uczniów: Natalii Borsuk, Weroniki Lipczewskiej oraz Marty Frąc uczennic z klasy II c, a także Mateusza Bundyry z klasy II a.
Dziękujemy Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie nagród.
[print_gllr id=6157]
Julia Stepaniuk – uczennica kl. VI/fot. Organizatorzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *