EdukacjaLubycza Królewska

LUBYCZA KRÓLEWSKA Proekologiczna szkoła

22 kwietnia 2016 roku w uczniowie Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej byli uczestnikami i organizatorami marszy ekologicznego z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.
Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na niszczenie środowiska naturalnego, jak i promowanie proekologicznych postaw marszu.
W marszu uczestniczyli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Przeszli ulicami miasta w barwnych strojach, z transparentami w rękach, skandując ekologiczne hasła między innymi:
,,Dbaj o przyrodę – oszczędzaj wodę”, ,,Baterie zbieramy o środowisko dbamy”, „ Dbajmy o środowisko – Ziemia to nie wysypisko”.
Przechodząc ulicami Lubyczy Królewskiej, uczniowie wstąpili do: Urzędu Miasta Lubycza Królewska, Zakładu Budowlanego ,,Instalbud”, Banku Spółdzielczego i Przedszkola Samorządowego.
Do odwiedzonych miejsc, uczniowie podarowali własnoręcznie zrobione ekologiczne upominki – jabłka, papryki zrobione z plastikowych butelek.
Mieszkańcy słysząc nasze hasła, odwracali się w naszą stronę, a co niektórzy nawet chcieli się przyłączyć. Po tak ekscytującym wydarzeniu, zmęczeni, uradowani i usatysfakcjonowani wróciliśmy do szkoły.

[print_gllr id=5055]
mat. Patrycja Mikłasz, Julia Stepaniuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *