LUBYCZA KRÓLEWSKA Przedszkolaki na ratunek!

Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Lubyczy Królewskiej uczą się jak ratować ludzkie życie i zdrowie.
23 lutego 2017 roku przedszkolaki brały udział w warsztatach z ratownictwa medycznego, dzień później  spotkały się z pielęgniarką.
Warsztaty z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej przygotował i poprowadził ratownik Daniel Turczanik. Jednym z najciekawszych, a zarazem bardzo ważnym punktem spotkania, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie, według jego wskazówek próbowały naśladować masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Dowiedziały się jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomocy i rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Na koniec wszyscy powtórzyli numery alarmowe.
Zaś 24 lutego odbyło się spotkanie z pielęgniarką Elżbietą Bździuch. Pani Ela przygotowała pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody i właściwie się odżywiać. Prelegentka wyjaśniła maluchom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani kolorowy bukiecik kwiatków. Oczywiście wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa niespodziankę- książeczkę do kolorowania.
mat. PS w LK

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.