Lubycza Królewska

LUBYCZA KRÓLEWSKA W Lubyczy też czytają

W ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” 10 grudnia 2015 roku dzieci ze świetlicy szkolnej zebrały się, aby posłuchać opowiadania.
Opowiadanie „Felek Bąbelek” czytała zaproszona dyrektor Biblioteki Publicznej – Alicja Żmuda.
Dzieci z przyjemnością wysłuchały tekstu i chętnie odpowiadały na pytania. Lekcja była ciekawa, a dzieci podziękowały za miłe spotkanie.
7 kwietnia 2016 r. po raz kolejny rozpoczęto realizację programu „Cała Polska czyta dzieciom … i my też czytamy”.
Opowiadania z książki Grzegorza Kasdepke „Z piaskownicy w świat!” czytali rodzice uczniów klas I edukacji wczesnoszkolnej. Pani Mariola Gemborys zabrała słuchaczy w daleką podróż do Chin i Japonii, pani Mariola Tyrka-Putkowska do Włoch i Egiptu, zaś pani Renata Konopka do odległej Brazylii.
Uczniowie dowiedzieli się, gdzie uprawiane są: ryż, herbata , kawa i oliwki, a nawet mieli okazję spróbowania oliwek. Przygotowane przez panie bibliotekarki prezentacje multimedialne dostarczyły informacji, co ciekawego można obejrzeć w tych krajach, np. Wielki Mur, piramidy, Koloseum, Usta Prawdy, Watykan, egzotyczną przyrodę Amazonii, Chin i Japonii oraz poznały kulturę tych krajów. Dzieci również udzielały odpowiedzi na zagadki zadawane przez zaproszonych gości. Uczniowie klas I mieli okazję obejrzeć wystawę książek Grzegorza Kasdepke, które znajdują się w nasze bibliotece oraz książek i przedmiotów związanych z krajami, o których czytali zaproszeni rodzice.
15 kwietnia 2016 roku odbyło się drugie, w tej edycji, spotkanie. Rodzice „zabrali” swoje pociechy w daleką podróż do Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Pani Agnieszka Głąb- Kruk (mama Sary) i pan Artur Turczanik (tata Amelki) wcielili się w rolę lektorów- przewodników i czytali opowiadania. Dzieci miały również okazję poznać kulturę krajów, oglądając wystawkę książek i rekwizytów oraz prezentację multimedialną. Na zakończenie spotkania uczniowie odgadywali obrazki. Dzieci otrzymały także kolorowanki, a zaproszeni goście podziękowania.
27 kwietna 2016 roku miało miejsce kolejne czytanie w ramach projektu. Tym razem czytali rodzice uczniów klas III edukacji wczesnoszkolnej. Fragment przedstawiający tradycję, kulturę Niemiec i Indii czytała pani Grażyna Mruk (mama Maćka), natomiast pani Katarzyna Gucz (mama Milenki) zapoznała dzieci ze zwyczajami Rosji i Węgier.
5 maja 2016 roku gościła u nas pani Barbara Gdula – emerytowana nauczycielka. Czytała o naszym kraju – Polsce. Dzieci były szczególnie zainteresowane tym opowiadaniem. Poznały więcej informacji dotyczących naszej Ojczyzny. Na pewno wiele z tego zapamiętały, bo jak wiadomo w dzisiejszych czasach mało kto sięga po książki, a należałoby poszerzyć swoje wiadomości na temat kraju w którym mieszkamy . Cała akcja jest bardzo przydatna, uczy dzieci, że czytanie książek wcale nie musi być nudne.
[print_gllr id=5777]
Natalia Borsuk – uczennica ZS Lubycza Królewska/fot. Organizatorzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *