Telatyn

ŁYKOSZYN Warsztaty rękodzieła

16 lutego 2016 roku w Wiejskim Centrum Turystyki i Promocji Wsi w Łykoszynie (gm. Telatyn) odbyły się Warsztaty Rękodzieła, które poprowadziły panie z Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zamościu z siedzibą w Sitnie – specjaliści z Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki panie Marzena Maziarczyk i Małgorzata Piróg.
W spotkaniu uczestniczyły panie z Kół Gospodyń Wiejskich, aktywnie działających na terenie gminy Telatyn oraz czworo dzieci.
Do wspólnej pracy i zabawy mogli przyłączyć się również wszyscy chętni, którzy są zainteresowani takimi spotkaniami. Podczas Warsztatów wszyscy obecni mieli możliwość przygotowania pisanek świątecznych w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi oraz poznania nowych technik ich wykonania. Warsztaty te stanowią niezaprzeczalnie miły akcent i oderwanie od codzienności. W miłej, przyjaznej atmosferze, czas płynął bardzo szybko a i efekt pracy jest zachwycający. Przepiękne pisanki kuszą i czarują kolorami. Jak mówi pani Teresa Romańczuk – przewodnicząca KGW Łykoszyn – ,,Jestem bardzo zadowolona, że wszystkie Koła się integrują, wymieniają doświadczenia i chcą się spotykać. To bardzo cieszy. „Panie skupione w KGW Łykoszyn działają prężnie przez cały rok, w miarę swoich możliwości. Najwięcej takich spotkań jest niezaprzeczalnie w okresie zimowym. Do tej pory takie warsztaty panie prowadziły samodzielnie. Obecnie członkinie KGW Łykoszyn wykonują kartki świąteczne, stroiki oraz koszyczki, które będą prezentowane podczas Kiermaszu Świątecznego 18 marca w Telatynie. Spotkania takie dają możliwość poznania różnych technik artystycznego zdobienia i tworzenia ze zwykłych rzeczy, prawdziwych dzieł sztuki. Używając bowiem różnorodnych materiałów, można wyczarować wspaniałe ozdoby.
mat. UG Telatyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *