MAJDAN GÓRNY Śmierć pod ciągnikiem

Policjanci tomaszowscy wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku w wyniku którego śmierć poniosła 56-latka z gm. Tomaszów Lubelski.
Zdarzenie miało miejsce w piątek w miejscowości Majdan Górny.
W piątek (17 czerwca) przed godziną 16.00 dyżurny dostał informację, że w Majdanie Górnym doszło do nieszczęśliwego wypadku. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 56-letnia kobieta została przygnieciona tylnym kołem ciągnika rolniczego do ściany budynku.  W wyniku obrażeń zmarła na miejscu. Z wstępnych ustaleń wynika, że ciągnik był zaparkowany w wąskim przejściu między dwoma budynkami gospodarczymi. Stał na wolnych obrotach. W pewnym momencie ruszył i przygniótł kobietę do ściany. Będący na miejscu mąż podjął próbę reanimacyjną do przybycia karetki.
Policjanci badają okoliczności i przyczyny zdarzenia i apelują o wyobraźnię i rozsądek w trakcie wykonywania prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych. Większości zagrożeń i nieszczęść można uniknąć stosując podstawowe zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie. Przyczyną wypadków w rolnictwie zwykle jest brak zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga i zmęczenie. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.