Lubycza Królewska

LUBYCZA III Roztoczańska Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

15 czerwca 2016 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej odbyła się III Roztoczańska Spartakiada Osób Niepełnosprawnych.
Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie na Rzecz Społeczno-Kulturalnego Rozwoju Gminy Lubycza Królewska „Razem dla Lubyczy”, Burmistrza Lubyczy Królewskiej, Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej i Informację Turystyczną przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubyczy Królewskiej, przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz sponsorów: Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lub., Gminnej Spółdzielni „SCh”, Banku Spółdzielczego, tartaku „Artdrew” i Delikatesów Centrum w Lubyczy Królewskiej, PHU „Klasyk”, Sklepu wielobranżowego „Sibi” oraz hurtowni napojów chłodzących „Roztocze” w Tomaszowie Lubelskim, Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Kolonii Łaszczówce, serwisu samochodowego „Bosch” i sklepu spożywczego „Groszek” w Bełżcu.
Bezpośrednio w zawodach wzięło udział 64 osób. Byli to uczniowie Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hrubieszowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grabowicy oraz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim. Towarzyszyli im rodzice, opiekunowie, nauczyciele i wolontariusze. W sumie uczestników było 138 osób. Nad całością czuwała Jadwiga Pizun – prezes Stowarzyszenia „Razem dla Lubyczy” i pracownik Informacji Turystycznej przy GBP w Lubyczy Królewskiej.
Imprezę otworzyła Jadwiga Pizun. Następnie odbyły się zawody sportowe, które prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Gęborys i Janusz Cuch z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim oraz wolontariusze stowarzyszenia „Razem dla Lubyczy”. „Sportowcy” rywalizowali w sześciu konkurencjach: rzut piłeczkami do kubełków, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską na odległość, rzut piłkami do obręczy, slalom między pachołkami i rzut kołem ringo. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, które im wręczyli: Burmistrz Lubyczy Królewskiej Tomasz Leszczyński, sekretarz Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim Stanisław Cisło i przewodniczący Rady Miejskiej w Lubyczy Królewskiej Paweł Borowiec. Szkoły i placówki, biorące udział w zawodach, otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy.
Po zawodach sportowych uczestnicy Spartakiady udali się na parking przy Hali Sportowej Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej i oglądali pokazy sprzętu: Straży Granicznej w Hrebennem oraz Placówki Straży Granicznej, Posterunku Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubyczy Królewskiej. Następnie wszyscy udali się do świetlicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej (byłego POM-u), gdzie miał miejsce poczęstunek oraz zabawy, które prowadził Mirosław Hałasa, członek stowarzyszenia „Razem dla Lubyczy”. Było m. in. malowanie twarzy i paznokci oraz rysowanie portretów przez wolontariuszy, a do tańca przygrywał Zbyszek Grygiel z Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej.

[print_gllr id=6983]

Jadwiga Pizun

fot. Agnieszka Głąb-Kruk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *