Muszkieterowie z pomocą

Fundacja Muszkieterów wsparła placówki w Hrubieszowie oraz Tomaszowie Lubelskim

Środki dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, a także zapas środków czystości trafiły do Stowarzyszenia Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „KRES” w Hrubieszowie oraz Domu Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim. Niezbędne do walki z COVID-19 środki przekazała Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarchè i Bricomarchè. Fundacja od lat otacza opieką osoby wykluczone i potrzebujące.

Fundacja wsparła 20 ośrodków pomocowych w Polsce. Wśród placówek znalazły się: Stowarzyszenie Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „KRES” w Hrubieszowie oraz Dom Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim. Zostały im przekazane artykuły, które pomogą pracownikom instytucji zapewnić podopiecznym godne i bezpieczne warunki życia. Są to m.in. stacja dezynfekcyjna, płyny dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, a także środki czystości, np. płyny do mycia naczyń i podłóg czy preparaty do czyszczenia sanitariatów.

Trwająca od kilku miesięcy pandemia wpływa na życie nas wszystkich. Jednakże są osoby, które nie tylko dotkliwiej odczuwają ją na co dzień, ale także są bardziej narażone na jej negatywne skutki. Z pewnością taką grupą są podopieczni domów opieki społecznej czy placówek dla osób wykluczonych. Wiele z tych ośrodków już wcześniej zmagało się z trudnościami natury finansowej, a w obecnej sytuacji potrzebują o wiele więcej środków, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom. Dlatego Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarchè i Bricomarchè przychodzą im z pomocą i solidaryzują się z nimi we wspólnej walce z koronawirusem – mówi Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Fundacji Muszkieterów. Jesteśmy stowarzyszeniem pozarządowym, nie jesteśmy sponsorowani ani przez rząd, ani samorządy, nie mamy również możliwości otrzymywania 1%. Dlatego każda darowizna w dobie kryzysu jest bardzo mile widziana i potrzebna – mówi Paweł Tarasiuk, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „KRES” w Hrubieszowie.

Zarząd Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Tomaszowie Lubelskim, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim, mieszkańcy oraz pracownicy ośrodka wyrażają ogromną wdzięczność za przekazaną pomoc rzeczową Fundacji Muszkieterów. Przekazane środki są bardzo potrzebne, pomogą zadbać o bezpieczne i higieniczne warunki pobytu mieszkańców w tak trudnym czasie jakim jest pandemia koronawirusa – mówi Sebastian Kułaj, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim.

Od początku istnienia Fundacja stawia sobie za cel pomoc osobom, które doświadczają różnych form wykluczenia oraz są w trudnej sytuacji życiowej. Ważnym elementem działań fundacji jest również wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez dedykowane im programy.

mat. Fundacja Muszkieterów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.