Na sygnale

NA SYGNALE Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

W miniony weekend Policjanci tomaszowskiej komendy podejmowali czynności wobec dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszym z nich był 57-letni obywatel Ukrainy, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie chciał przejechać przez granicę Polsko-Ukrańską, natomiast drugim kierowcą z promilami okazał się rowerzysta, który jechał slalomem na trasie Rogóźno-Szarowola.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miniony weekend w miejscowości Hrebenne.

W sobotę Funkcjonariusze Straży Granicznej powiadomili naszą jednostkę, że do odprawy na przejściu granicznym Polska – Ukraina stawił się kierowca ciężarówki marki MAN od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Kiedy mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości okazało się, że 64-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kolejnym nietrzeźwym kierującym okazał się 57-latek z gm. Tomaszów Lubelski, który w niedzielny poranek na trasie Rogóźno – Szarowola kierując rowerem, nie mógł utrzymać równowagi i jechał slalomem. Kiedy policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zgodnie z taryfikatorem mundurowi nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 zł.

Policja przypomina!

– kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe. Sąd orzeka także środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat.

– kierowanie rowerem po drodze publicznej będąc w stanie po użyciu alkoholu to jest od 0,2 promila do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast kierującemu rowerem w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych.

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *