Na zakupy na „podwójnym gazie”

Aż 3,7 promila alkoholu w organizmie miał 33-latek, który w takim stanie prowadził samochód marki Skoda ulicami Tomaszowa Lubelskiego. Natomiast 64- latek kierował samochodem marki Honda mając ponad promil alkoholu w organizmie w miejscowości Łaszczów. Obaj kierujący w takim stanie pojechali robić zakupy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem, grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek po godzinie 12:00 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że ulicami miasta, w rejonie stadionu miejskiego może poruszać się nietrzeźwy kierujący samochodem marki Fiat.

Przybyli na miejsce policjanci patrolowo-interwencyjni, samochodu marki Fiat nie napotkali, natomiast ich uwagę zwrócił kierujący pojazdem marki Skoda. Jak się okazało, 33-letni tomaszowianin kierujący tym pojazdem, miał w organizmie aż 3,7 promila alkoholu. Policjantom tłumaczył, że jechał do sklepu po butle z gazem. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a za jazdę w stanie nietrzeźwości wkrótce odpowie przed sądem.

Również na zakupy wybrał się 64-letni zamościanin, którego w czwartek po godzinie 16:00 zatrzymali w Łaszczowie policjanci miejscowego posterunku. Jak się okazało, kierujący miał w organizmie ponad promil alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ nie po raz pierwszy kierował pojazdem w takim stanie. Trzy dni wcześniej został zatrzymany przez policjantów, po tym jak przyjechał do tego samego sklepu w Łaszczowie, mając 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Godną pochwały postawą wykazał się wówczas pracownik ochrony, który odebrał nietrzeźwemu kluczyki i poinformował o zdarzeniu policję.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

info. KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.