SPORT

NARCIARSTWO Katarzyna Stokfisz i Monika Skinder zdobyły srebro!

Historyczny medal Mistrzostw Polski Seniorów dla zawodniczek MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski.
– W team sprincie Katarzyna Stokfisz i Monika Skinder po zaciętej walce zdobyły srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów.
Jeszcze po dwóch zmianach nasze zawodniczki biegły na 4 miejscu z szansami na brąz. Na ostatniej zmianie równy mocny bieg Moniki Skinder okazał się zabójczy dla zawodniczek z Ustrzyk i Kościeliska, które nie wytrzymały tempa. Decydującym czynnikiem jaki miał wpływ na zdobycie medalu przez nasze zawodniczki okazał się wyrównany poziom sportowy i równe mocne tempo od początku biegu.
Należy przypomnieć, że miały do pokonania 3 rundy po 1600 metrów bardzo wymagającej rozmokłej trasy sprinterskiej w Jakuszycach. Najlepiej oczywiście pobiegły na swoich pierwszych zmianach odpowiednio Katarzyna 5:19,3 – druga zmiana 5:48,2 i trzecia 5:53,9, a Monika uzyskała na poszczególnych zmianach czasy: 5:25,8 – zmiana druga 5:40,3 i trzecia zmiana 5:38,3. Złoty medal dla utytułowanych zawodniczek UKS Hiltop Osieczany: Sylwii Jaśkowiec i Urszuli Łętocha – mówi trener Waldemar Kołcun.
Nie znamy dokładnie historii sportowej Miasta Tomaszów Lubelski, ale chyba to pierwszy medal w seniorskich Mistrzostwa Polski w olimpijskiej dyscyplinie sportu. Jeśli nie to na pewno pierwszy na przestrzeni ostatnich 20-30 lat.
Więcej na: www.lozn.org.pl
mat. promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *