SPORTTomaszów Lubelski

NARCIARSTWO MULKS Grupa Oscar najlepszym klubem w Polsce!

W dniach 11-12 marca 2016 roku na trasach biegowych w Jakuszycach odbyły się finałowe zawody z cyklu „Biegu Na Igrzyska” o Puchar Grupy Azoty tym samym dobiegł końca cykl 5 imprez, którego inauguracja odbyła się styczniu w Tomaszowie Lubelskim.
Kolejne zawody to były starty na Kubalonce w Zakopanym i Jakuszycach. Już przed zawodami finałowymi klub MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej ostatecznie przewaga wyniosła 716 pkt. nad klubem NKS Trójwieś Beskidzka.
Kolejne miejsca zajęły kluby: UKS Rawa Siedlce, MKS Karkonosze, MKS Istebna i MKS Halicz Ustrzyki Dolne.
Mając wygraną zapewnioną klub z Tomaszowa ze względy na koszty pojechał na zawody finałowe w mniej liczebnym składzie.
W zawodach finałowych sezonu była jeszcze walka w klasyfikacjach indywidualnych. Monika Skinder dwukrotnie zwyciężając udowodniła kto w tym sezonie jest najlepszy w kategorii młodziczek.
Złotym i brązowym medalem juniorka Katarzyna Stokfisz potwierdziła dobrą dyspozycję w tym sezonie, kończąc klasyfikację końcową Biegu na Igrzyska na 2 miejscu.
Pomimo świetnego 2 miejsca w stylu klasycznym Anna Berezecka zajmując dobre czwarte miejsce w stylu dowolnym musi się zadowolić w klasyfikacji końcowej 4 miejscem.
Medalowe miejsca Jakuszycach zajęli: dwukrotnie brązowy medal Bartosz Cielniak i brązowy medal młodzika Dawida Ciećko w stylu dowolnym.
W ostatecznej klasyfikacji Biegu na Igrzyska w pierwszych szóstakach odnajdziemy 6 zawodników.
W kategorii junior D na 4 miejscu Bartosz Cielniak, w juniorkach D wymieniana na 4 miejscu Anna Berezecka i na piątym miejscu Karina Probola, w juniorach C na 6 miejscu Bartosz Głaz, w juniorkach C na 5 miejscu Magdalena Kuśmierz, w juniorach B na 6 miejscu Szymon Sikora.
Szczegóły na lozn.org.pl
mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *