NewsSPORTTomaszów Lubelski

NARCIARSTWO Otwarte Mistrzostwa Polski

Lubelska Liga Roztocze 2024 w biegach narciarskich pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego – zawody narciarskie o Puchar Gryfa w biegach narciarskich #zDUMĄwspieramySport.

Po raz trzeci w ostatnich sezonach na trasach Siwej Doliny rozgrywane są Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w biegach narciarskich. W dniu 27.01.2024 na trasy biegowe w Tomaszowie Lubelskim przybyli  najlepsi zawodnicy z klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych. Zawody odbyły  w ramach cyklu zawodów Lubelskiej Ligi Roztocze 2024 w biegach narciarskich #LubelskieSmakujŻycie, która odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego. Patronat nad LLR 2024 sprawuje także Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski Pan Wojciech Żukowski. W prestiżowej konkurencji senior – młodzieżowiec / zawodnicy do 23 lat/ zwycięstwo odnieśli w kategori mężczyzn Adrian Kiełbasa LKS Erion Ptaszkowa i Ewelina Kołodziej z LKS Witów Mszana Górna. W klasyfikacji klubów wygrali gospodarze klub MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, a klasyfikację wojewódzką : małopolska . Województwo lubelskie dzięki wynikom klubu z Tomaszowa Lubelskiego zostało sklasyfikowane na trzecim miejscu. W dekoracjach wzięli udział Wiceprzewodniczący Krajowego Zrzeszenia LZS Pan Józef Poterucha oraz. Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Pan Wojciech Żukowski.

Komunikaty, program zawodów, galerie zdjęć, mapy tras,  linki do zgłoszeń, wyniki i galerie zdjęć po zawodach znajdziecie na stronie www.lozn.org .pl oraz na bieżąco na FB   https://www.facebook.com/LubelskiOZNarciarski.  Z zawodów można było zobaczyć transmisje live na kanale YouTube, która jest do zobaczenia aktualnie pod linkiem : https://tiny.pl/cz4vn

Partnerem wydarzenia był Województwo Lubelskie – https://www.lubelskie.pl/
Imprezę wsparli : WZ LZS Lublin , KZ LZS Warszawa, #Powiat Tomaszowski i #Miasto Tomaszów Lubelski #LubięToMiasto, a organizacyjne #OSIRTomasovia.

Waldemar Kołcun

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *