EdukacjaNASZ PATRONATTomaszów Lubelski

NASZ PATRONAT Konkurs recytatorski u Hałabały (zapowiedź)

23 listopada 2015 roku w Przedszkolu Samorządowym nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się przedszkolny konkurs recytatorski.
Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 5-6 lat (grupa IV ,,Złote Rybki” i V ,,Muchomorki”), a rodzice mają za zadanie sami  przygotować swoje pociechy.
Dzieci będą prezentować po jednym utworze pisarek: Agnieszki Frączek lub Doroty Gellner.
Nauczycielkami odpowiedzialnymi za konkurs są: Anna Swacha, Anna Kłoda, Beata Świderek, Grażyna Patro.
Cele konkursu: zachęcanie dzieci do czytania literatury dziecięcej, popularyzacja utworów pisarek: Agnieszki Frączek i Doroty Gellner, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.
Specjalnie powołana komisja dokona oceny recytujących wg. następujących kryteriów: dostosowanie utworu do możliwości interpretacyjnych recytatora, interpretacja utworu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój ).
Laureaci konkursu wezmą udział w XIX Powiatowym Konkursie Recytatorskim z cyklu ULUBIENI AUTORZY: Agnieszka Frączek, Dorota Gellner, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim, który odbędzie się 3 grudnia 2015 roku o godz. 9.00 w TDK.
Wszystkim  uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy – podziękowania oraz nagrody książkowe.
Redakcj@

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *