SPORTTyszowce

TYSZOWCE Najlepsi przyjadą do Tyszowiec

21 listopada 2015 roku jak co roku odbędzie się w Tyszowcach Puchar Polski w Sumo.
Ten rok jest wyjątkowy gdyż tegoroczna impreza odbędzie się pod nazwa Puchar Polski w Sumo w ramach EDPR SUMO CUP. Firma EDP renewables stawia obecnie na terenie Tyszowiec farmę wiatrową i postanowiła pomóc klubowi z Tyszowiec w organizacji w/w Pucharu Polski. Warto również dodać, że EDP w dużej mierze pomogła finansowo w przygotowaniach oraz udziale zawodników klubu i trenera w Mistrzostwach Świata w Sumo, które odbyły się w tym roku w Japonii. Podczas mistrzostw Jakub i Magdalena zdobyli tytuły Vice Mistrzów Świata.
Tyszowiecki Puchar Polski na stałe wpisany jest do kalendarza imprez sportowych Polskiego Związku Sumo. Jest to obecnie największa tego typu impreza sportowa w Tyszowcach. Bardzo mnie cieszy, że możemy w naszej małej miejscowości gościć najlepszych zawodników i trenerów z całej Polski. Jest to ogromna promocja naszej miejscowości oraz promocja sumo. Walki rozpoczyna się o godz. 9:30 na hali sportowej tyszowieckiego Gimnazjum. W imieniu moim, organizatorów i zawodników serdecznie wszystkich zapraszam – mówi trener Daniel Chwastek.
Wstęp na zawody jest bezpłatny.

sumo.17.11_1
W ostatni weekend w Warszawie podczas Białołeka Wrestling CUP zawodnicy z Tyszowiec zdobyli 10 medali – dwa pia te miejsca.
Złote medale wywalczyli: Adam Gardzioła, Michał Stawarski, Adrian Rudnik, Szymon Wlaź.
Srebrne medale zdobyli: Jakub Antoszewski, Jakub Flak, Arkadiusz Kochman.
Brązowe medale zdobyli: Filip Wlaź, Sebastian Segieda, Mateusz Segieda.
Na piątych miejscach uplasowali się: Kacper Marcola, Piotr Kwaśny.
Turniej w Warszawie stał na bardzo wysokim poziomie, wzięło w nim udział blisko 200 zawodników z całej Polski.
Najwyżej oceniam start Adama Gardzioły, który wszystkie swoje walki wygrał przed czasem. Adam wraz z pozostałymi zawodnikami przygotowuje się obecnie do Mistrzostw Polski Młodzików w Zapasach Klasycznych, które odbędą się 27 – 29 listopada w Raciborzu – mówi trener Daniel Chwastek.

sumo.17.11_2

sumo.17.11_3
mat. promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *