POWIAT Orkiestra zagrała 27. raz

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała po raz 27. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Pomaganie jest dziecinne proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha”.

W kilku miastach i miejscowościach naszego powiatu zorganizowano zbiórkę funduszy na leczenie dzieci. Wolontariusze zbierali datki cały dzień nie bacząc na niedogodności pogody.

Dzielnie spisali się wolontariusze z Tomaszowa, którzy z sumie do puszek kwestarskich zebrali ponad 55 tys. zł! W domu kultury odbył się koncert charytatywny, w którym wzięły udział przedszkolaki z placówek niepublicznych , dzieci ze szkoły ICO a także ze SP nr 2 i 3. Licytowano fanty (obrazy, kubki, koszulki).

Wolontariuszki kwestujące w Tomaszowie Lubelskim

Sztab z Tyszowiec i okolic wykazał się ogromną pracowitością. W terenie pracowali wolontariusze z Tyszowiec, Michalowa i Telatyna. Rozegrano Turniej Piłki Siatkowej w sali gimnastycznej tyszowieckiego gimnazjum. O puchar Burmistrza Tyszowiec walczyło 6 drużyn: Rachanie, Telatyn, Dołhobyczów, Przewale, Tyszowce i Tyszowce 35+. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Tyszowiec. Na placu Konfederacji odbył się pokaz kunsztu i rzemiosła Drużyny Grodu Czerwień. Kwota zebrana przez tyszowiecki sztab wyniosła 12 tys. 317 37 zł.

Łaszczów zebrał ponad 8 tys. złotych.

Łaszczów/fot. GOK Łaszczów

W Lubyczy Królewskiej udało się zebrać 7 tys. 641 40 zł, a więc więcej niż w roku ubiegłym.

Bełżec zgromadził na koncie ponad 7 tys. zł, na rzecz WOŚP rozegrano Turniej Dzikich Drużyn – zgłosiło się 6 drużyn: OSP Bełżec, Old Boys, Uczniowie, Roztocze, Sibiryjskie Snajpiry oraz Małolatki Auuu. W wyniku rozegranych meczy zwycięstwo odniosła drużyna Uczniów. Działała kawiarenka słodkości, z której dochód przeznaczono na rzecz WOŚP.

Bełżec/fot. GOK Bełżec
fot. GOK Bełżec

Przez wszystkie lata działalności WOŚP tomaszowski szpital został zaopatrzony w sprzęt za ponad 700 tysięcy złotych.

Redakcj@

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!