Uncategorized

Nowoczesna bankowość zwiększa szanse rozwoju małych firm

Rozwój technologii informatycznej znacząco wpływa na rozwój przedsiębiorczości. W szczególności zaś, daje szansę na wzrost konkurencyjności małym firmom, działającym w niewielkich miejscowościach. Jak wskazuje doświadczenie przedsiębiorców z branży e-commerce, umiejętne wykorzystanie narzędzi dostępnych dzięki nowoczesnej technologii pozwala na istotną redukcję kosztów, zwiększenie zasięgu działalności i maksymalizację przychodów.

Czas to pieniądz

Informatyzacja firmy przekłada się w pierwszym rzędzie na zwiększenie wydajności pracy. Jak wskazują bieżące raporty, to właśnie z efektywnością polskie przedsiębiorstwa mają największy problem. Według danych GUS, w 2014 r. wydajność krajowych firm w stosunku do średniej unijnej wyniosła niecałe 74%. W tej sferze sporo zostało jeszcze do zrobienia, a jest się o co starać. Nowoczesne rozwiązania usprawniają procesy zachodzące w przedsiębiorstwach, czy to w sferze produkcji i sprzedaży, czy na gruncie organizacyjnym. Warto o tym myśleć, nie tylko w skali makro, ale przede wszystkim w skali mikroekonomicznej. Dla małej firmy, zakup odpowiednio dobranej aplikacji może zwiększyć wydajność, a co za tym idzie przychody, nawet kilkakrotnie. Technologia to również istotnie ograniczanie kosztów działalności np. przez zmniejszenie zatrudnienia,  co w dobie topniejącego rynku pracowników wydaje się być ratunkiem dla wielu pracodawców.

Możliwości rozwoju firmy dzięki informatyzacji

Internet i powiązanie z nim narzędzia, pozostaje niewykorzystany przez ok. 50% polskich, małych przedsiębiorców. Firmy niezwykle trudno przekonują się do możliwości, jakie generuje wirtualna sieć. Te, które postawiły na obecność w internecie, znacznie szybciej pozyskują nowych klientów, szybciej też uzyskują informacje niezbędne do funkcjonowania w biznesie, np. nowości technologiczne, wiadomości o konkurencji, preferencje konsumentów, najbardziej efektywne formy promocji i wiele innych.

Wykorzystanie nowoczesnej bankowości w działalności małej firmy

Nowoczesne technologie umożliwiają zoptymalizowanie finansów firmy przez inne, niż dotąd wykorzystanie bankowości. Obecnie, usługi bankowe to nie tylko oddanie do dyspozycji przedsiębiorcy rachunku bankowego, czy standardowa obsługa kredytów. Przedsiębiorcy mają możliwość korzystania z udostępnianych aplikacji finansowych, rozwijane są usługi dodatkowe, a przede wszystkim zwiększa się szybkość i komfort obsługi. Przykładem jest tu  kredyt dla firm z Idea Banku, który można pozyskać bez wychodzenia z domu, w ciągu kilku minut. Kredytobiorca może też korzystać z innowacyjnych usług oferowanych przez ten bank, m.in. z  mobilnych wpłatomatów, czy biur coworkingowych dostępnych w większych miastach Polski. Właściciel firmy ma do wyboru ogromny wachlarz kont bankowych wyposażonych w instrumenty przydatne w prowadzeniu różnego typu działalności gospodarczej.

Współczesna bankowość intensywnie rozwija usługi dodatkowe. Dla firmy, te usługi mogą stać się istotnymi aktywami, które umożliwią jej dalszy rozwój.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *