TOMASZÓW Obywatelskie zgłoszenie doprowadziło do zatrzymania nietrzeźwego kierującego

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 38-latek z Podkarpacia, który w takim stanie kierował samochodem marki BMW. Styl jazdy kierującego i problem z utrzymaniem auta na jednym pasie ruchu zwrócił uwagę innego kierującego. Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek przed godziną 15:00 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że krajową 17 może poruszać się nietrzeźwy kierujący.

Osobę zgłaszającą zaniepokoił styl jazdy kierującego bmw, który miał ewidentny problemy z utrzymaniem pojazdu na jednym pasie ruchu. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego zatrzymał pojazd bmw do kontroli i przebadał 38-letniego kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników dróg. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.