Edukacja

PASIEKI Przedsiębiorczy uczniowie

W dniach 16-22 listopada 2015 roku w całej Polsce obchodzony był Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.
Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej w Pasiekach już po raz drugi aktywnie wzięli udział w programie „Otwarta Firma” zorganizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
Inicjatywa ta promuje świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw już od najmłodszych lat.
Mali przedsiębiorcy ochoczo zwiedzali pobliską Firmę Pszczelarską „Bartek”. Pan Jerzy Skiba, kreatywny przedsiębiorca zapoznał uczniów nie tylko z funkcjonowaniem zakładu produkującego węzę pszczelą, ale także z tajnikami zawodu pszczelarza.
Uczniowie sami złożyli ramki, w które również samodzielnie wtopili węzę. Wykonali także pachnące miodem świece, oczywiście z węzy pszczelej.

IViVnapoczątkuuskiby
Takie pouczające spotkania nie tylko wzbogacają ofertę edukacyjną szkoły o praktyczne zajęcia, rozwijające aktywną postawę wobec życia, ale także wpisują się w działalność prężnie działającej w Pasiekach Szkolnej Kasy Oszczędności, popularyzując ideę przedsiębiorczości i współpracy ze społecznością lokalną.
Aleksandra Pitura-Dobek, koordynator projektu „Otwarta firma”, nauczycielka j. angielskiego w SP Pasieki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *