Krynice

POLANY „Pieczony Ziemniak” zgromadził niemal 300 osób

268 osób wzięło udział w 46 rajdzie „Pieczony Ziemniak”, który odbył się w sobotę 17 października 2015 roku.
Uczestniczy wędrowali po Roztoczu Północno-Wschodnim, pięknej krainie położonej w dorzeczu Wieprza. Rajd zorganizował zamojski oddział PTTK.
Rajd podzielono na dwie trasy, obie miały metę w Polanach, w gminie Krynice. Na pierwszej trasie wędrowały drużyny z: SP w Łabuniach, SP w Szczebrzeszynie, SP w Bodaczowie, SP w Żdanowie, Zespół Szkół w Krynicach i SOSW Zamość. Na drugiej drużyny z: Gimnazjum Nr 3 z Zamościa, Gimnazjum Nr 5 z Zamościa, Gimnazjum Katolickie z Zamościa, Gimnazjum ze Średniego Dużego i ogromna grupa z SP Nr 3 w Zamościu.
Na mecie, przy miejscowej świetlicy, na turystów czekała smaczna niespodzianka przygotowana przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Polanach – smakowite placki z cebulą i makiem. Po krótkim odpoczynku rozpoczęły się tradycyjne konkursy: krajoznawczy, na bukiet jesieni, rzeźbę w ziemniaku i piosenki turystycznej.
Po konkursach odbyła się podniosła część rajdu. Na spotkanie z uczestnikami przybyła wielopokoleniowa rodzina Basajów – kuzynów bohaterskiego dowódcy partyzanckiego Stanisława Basaja. Złożono kwiaty przy tablicy pamiątkowej i chwilą zadumy uczestnicy uczcili pamięć bohaterów.
mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *