POSADÓW Rodzinny Piknik Sportowy

Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko–Lubaczowskiej, Stowarzyszenie Miłośników Grodu Posadów oraz Urząd Gminy Telatyn serdecznie zapraszają w niedzielę, 14 lipca br. na V RODZINNY SPORTOWY PIKNIK Z MYŚLĄ O MISJONARZACH W GRODZIE POSADÓW, który w tym roku odbędzie się pod honorowym patronatem JE KS. BP. MARIANA ROJKA, POSEŁ DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO PANI BEATY MAZUREK oraz WOJEWODY LUBELSKIEGO PANA PRZEMYSŁAWA CZARNKA

Piknik adresowany jest do rodzin i jednym z istotnych jego celów jest integracja poszczególnych grup wiekowych, ożywienie ducha rodzinnego i misyjnego, prezentacja umiejętności artystycznych i sportowych, zachęcanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestniczenia w proponowanych zabawach oraz konkursach, stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci na terenie Grodu. Impreza stanie się także okazją do promowania współpracy animacji, formacji oraz modlitwy o pokój i solidarność pomiędzy ludźmi.

W czasie imprezy będzie można wspomóc misjonarzy kupując los na loterii fantowej lub zostawiając ofiarę na środki transportu, wspierając akcję MIVA Polska. 

W programie imprezy od godz. 14:00: X Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym, Mistrzostwa Posadowa w Wędkowaniu, Konkurs na najładniejszy zamek z piasku, Konkurs strzelania z łuku, Konkurs na potrawę regionalną, a także wycieczka po Grodzie, pływanie starodawną łódką i rowerkiem wodnym po stawie, grillowanie własnego prowiantu, rozmowy z misjonarzami, występy artystyczne, loteria i kawiarenka misyjna i wiele innych atrakcji. A o godz. 21:00 na scenie pod Grodem Koncert Zespołu SOLARIS.  

Mamy nadzieję, że Piknik pozostanie w pamięci uczestników jako przyjemnie, mądrze i ciekawie spędzony czas.

Z wyrazami szacunku i nadzieją na spotkanie

ks. Andrzej Łuszcz/dyrektor Dzieł Misyjnych Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej 

 

 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *