POSADÓW Piknik sportowy pod grodziskiem

W niedzielę, 23 lipca 2017 roku w Posadowie (gm. Telatyn) odbędzie się III Rodzinny Sportowy Piknik z Myślą o Misjonarzach.
Piknik adresowany jest do rodzin z terenu gminy Posadów oraz okolicznych miejscowości. Jednym z istotnych jego celów jest integracja poszczególnych grup wiekowych, ożywienie ducha rodzinnego i misyjnego, prezentacja umiejętności artystycznych i sportowych, zachęcanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestniczenia w proponowanych zabawach oraz konkursach, stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci na terenie grodu. Impreza stanie się także okazją do promowania współpracy animacji, formacji oraz modlitwy o pokój i solidarność pomiędzy ludźmi.
W programie imprezy od godz. 14.00 IX Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym, Mistrzostwa Posadowa w Wędkowaniu, konkurs na najładniejszy zamek z piasku, konkurs strzelania z łuku, Konkurs na potrawę regionalną, a także wycieczka po Grodzie, warsztaty i pokazy dawnych rzemiosł przygotowane przez Masłomęckie Stowarzyszenie Wioska Gotów, pływanie starodawną łódką i rowerkiem wodnym po stawie, grillowanie własnego prowiantu, rozmowy z misjonarzami, występy artystyczne, loteria i kawiarenka misyjna i wiele innych atrakcji. O godz. 19.00 na scenie pod grodem zaplanowano koncert Mieczysława Szcześniaka i zabawa taneczna z zespołem Fresh.
Organizatorzy: Miłośnicy Grodu Posadów oraz Dzieł Misyjnych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.