Na sygnale

POWIAT Chciała pomóc – straciła 50 000 złotych

Oszuści, którzy bezlitośnie okradają ludzi podając się za członka ich rodziny znowu dali o sobie znać. Tym razem ich ofiarą padła 75-latka z pow. tomaszowskiego. Kobieta w trakcie rozmowy telefonicznej usłyszała rozpaczliwy głos oszustki, która twierdziła że jest jej siostrzenicą i potrzebuje pieniędzy na kaucję za spowodowanie poważnego wypadku drogowego. Chciała pomóc, a w rezultacie straciła 50 000 złotych, które przekazała „adwokatowi”.

Do oszustwa doszło we wtorek w godzinach wieczornych. Do 75- letniej mieszkanki powiatu tomaszowskiego zadzwoniła kobieta podająca się za jej siostrzenicę. Rozpaczliwym głosem tłumaczyła, że miała bardzo poważny wypadek drogowy i potrzebuje kilkadziesiąt tysięcy złotych na kaucję, w przeciwnym razie zostanie zatrzymana przez policję. Oszustka przez cały czas rozmawiała z pokrzywdzoną przez telefon, bezlitośnie ją „pocieszając”. Kobieta uwierzyła słowom „siostrzenicy” i aby ją ratować z opresji zgodziła się na przekazanie gotówki. Przygotowała całe swoje oszczędności i zgodnie z planem przekazała 50 000 zł rzekomemu „adwokatowi”, który „reprezentował” jej siostrzenicę i osobiście przyszedł do niej po pieniądze.

Po całym zdarzeniu, pokrzywdzona kobieta zadzwoniła do syna. Kiedy mężczyzna zorientował się, że doszło do oszustwa powiadomił policję.

W chwili obecnej tomaszowscy policjanci prowadzą czynności w celu ustalania sprawców tego przestępczego procederu.

Pamiętajmy!!!

  • oszuści wykorzystają każdą okazję, aby wyłudzić od nas oszczędności,
  • wywierają na ofiarach presję czasu i nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji o dzwoniącym,
  • przekonują starsze osoby, że ich pieniądze pomogą w uniknięciu odpowiedzialności, schwytaniu przestępców lub są zagrożone.

PRZYPOMINAMY!!!

  • Jeśli osoba podająca się w rozmowie telefonicznej za rodzinę lub funkcjonariusza i prosi o pieniądze – SPRAWDŹMY, czy jest tym, za kogo się podaje!
  • NATYCHMIAST przerwijmy rozmowę i skontaktujmy się z właściwym członkiem rodziny lub jednostką Policji!
  • NIGDY nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznajomym, a o próbie wyłudzenia poinformujmy policjantów!

Pamiętajmy, że policjanci NIGDY telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach, operacjach czy działaniach i nigdy nie proszą o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokość zgromadzonych środków. Nigdy nie proszą o przekazanie, przelanie czy wypłacenie pieniędzy lub przekazanie gotówki nieznanej osobie. Każda osoba, która podając się za policjanta prosi o tego typu rzeczy, jest OSZUSTEM!

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *