POWIAT Demolowali szkoły

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Tomaszowie Lubelskim ustalili sprawców, którzy od marca do maja wchodząc do nieczynnych szkół w Pukarzowie i Grodysławicach zdewastowali je. Okazali się nimi chłopcy w wieku od 13 do 17-lat. Ponadto ustalili i zatrzymali również trzech sprawców w wieku od 16 do 29-lat, którzy dokonali kradzieży z włamaniem do szkoły w Majdanie Górnym. Materiały dotyczące nieletnich sprawców zostały przesłane do Sądu Rodzinnego.

W kwietniu trzech znajomych w wieku od 15 do 17-lat weszło do budynku Szkoły Podstawowej w Pukarzowie. Dla zabawy powybijali okna w drzwiach łazienkowych, pobili jarzeniówki oświetleniowe oraz wyrwali umywalki. Wartość strat została wyceniona na kwotę 1600 zł. Najstarszy z chłopców to 17-letni mieszkaniec Łaszczowa, 17-letni mieszkaniec Ulhówka i najmłodszy ze sprawców to 15-letni mieszkaniec gm. Tomaszów Lubelski. Najmłodszy wandal brał, też udział w kradzieży z włamaniem do szkoły w Majdanie Górnym, wspólnie z kolegami, 29-latkiem i 18-latkiem. Uszkadzając kłódkę weszli do pomieszczeń gospodarczych skąd zabrali narzędzia ogrodnicze o wartości 250 zł. Zdarzenie to miało miejsce 21 maja tego roku. Skradzione przedmioty ukryli w pobliskich zaroślach. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które już wróciło do właściciela.

Druga szkoła, która została zdewastowana również przez młodych mężczyzn. To opuszczona Szkoła Podstawowa w Grodysławicach. Tutaj w połowie maja pięciu młodocianych w wieku od 13 do 16-lat pochlapali farbą ściany pomieszczeń i podłogi, wyrwali zamki w drzwiach i powyrywali przewody ze ścian. Wszyscy to mieszkańcy gminy Rachanie. Powstałe zniszczenia zostały wycenione na kwotę blisko 700 zł.

Materiały dotyczące nieletnich sprawców zostały przesłane do Sądu Rodzinnego.

mat. KPP w TL

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.