POWIAT Groźne wypadki drogowe

Do dwóch groźnie wyglądających kolizji doszło w minioną sobotą na drogach powiatu tomaszowskiego. W miejscowości Huta Szumy kierujący samochodem marki Subaru nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu golfem. W wyniku czego jazda 70-latka zakończyła się w rowie. Natomiast w Tomaszowie Lubelskim z kolei 40-latka, która kierowała fordem wymusiła pierwszeństwo na kierującym volkswagenem. Na szczęście w obu przypadkach skończyło się tylko na uszkodzonych samochodach.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 16:00 w miejscowości Huta Szumy gmina Susiec. Z ustaleń mundurowych wynika, że 70-latek z Zamościa kierując pojazdem marki Subaru wyjechał z drogi podporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu volkswagenem, 42-letniemu mieszkańcowi gminy Cieszanów. W wyniku uderzenia pojazd subaru stoczył się do przydrożnego rowu. 

Niespełna godzinę później na terenie powiatu tomaszowskiego doszło do kolejnej stłuczki. Tym razem na jednym ze skrzyżowań w Tomaszowie Lubelskim. Jak ustalili policjanci z drogówki 40-letnia obywatelka Ukrainy jadąc fordem wymusiła pierwszeństwo przejazdu na 37-latku z gminy Narol, który kierował volkswagenem.

Mimo, że zdarzenia wyglądały groźnie zarówno kierujący, jak i ich pasażerowie nie odnieśli poważnych obrażeń. Kierujący byli trzeźwi.

Sprawcy kolizji za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich poważne uszkodzenia.

Mundurowi apelują o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą i starajmy się bezpiecznie dojechać do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.