Tomaszów Lubelski

POWIAT Rusza „Paczka Marzeń”

Rusza trzecia edycja akcji „Paczka marzeń”, która trwać będzie do grudnia.
Akcję zainicjowali w 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim wraz z opiekunem Panią Dorotą Stawarską.

Akcja polega na zebraniu środków pieniężnych przez chętnych w szkołach średnich oraz zakładach pracy. Po zebraniu środków w danej grupie, przedstawiciel kupuje paczkę na podstawie listu napisanego do Mikołaja przez dziecko z rodzin biednych.
Zarząd Rejonowy PCK w Tomaszowie Lubelskim zwraca się do dyrektorów, prezesów, jednostek instytucji, zakładów, przedsiębiorstw o włączenie się i pomoc członkom Klubu HDK działający przy KPP, KPSP w Tomaszowie Lubelskim, przy placówkach straży granicznej, w Lubyczy Królewskiej i Hrebennem rozpropagowanie wśród swoich pracowników idei akcji i zaangażowanie się w celu przygotowania choć jednej paczki na sumę 200 zł dla wybranego dziecka.
Informację o wzięciu udziału w akcji prosimy przesłać elektronicznie na adres nadawcy lub telefonicznie pod numerem: (084) 6643218 biuro Rejonowe PCK Tomaszów Lubelski.
Przeprowadzamy akcję „Paczkę marzeń”- III EDYCJA, która będzie trwać do grudnia.
Dzieci typują Opiekunowie Klubów Wiewiórka wraz z gronem nauczycielskim i pedagogiem szkolnym w szkołach podstawowych z naszego terenu.
W dniu 4 grudnia 2015 roku odbędzie się finał akcji, paczki zostaną przekazane dzieciom przez Mikołaja z udziałem darczyńców.
Celem inicjatywy jest wsparcie rodzin z mniejszymi szansami, a w szczególności dzieci, spełnianie ich marzeń, a także podkreślenie dnia, w którym dziecko powinno być szczęśliwe i nie czuło się zapomniane.
W imieniu Zarządu Rejonowego PCK prosimy o aktywne włączenie się do tak szlachetnej akcji, w której głównym odbiorcą jest „dziecko”.
Z góry serdecznie dziękujemy!
Elżbieta Matyjanka / kierownik Biura Rejonowego PCK w Tomaszowie Lubelskim
Krzysztof Chyżyński / prezes Zarządu Rejonowego PCK w Tomaszowie Lubelskim
fot. MagMa (na zdjęciu II edycja „Paczki Marzeń”)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *