Lubycza Królewska

SIEDLISKA Tablica pamiątkowa odsłonięta

6 listopada 2015 roku w Siedliskach (gm. Lubycza Królewska) odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem tablicy pamiątkowej na grobie Pawła Sapiehy pierwszego Prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża.
Na uroczystości przybyły delegacje Oddziałów Wojewódzkich PCK z Podkarpacia, Małopolski, Warszawy i Lublina. Obecny był Prezes Zarządu Głównego PCK Stanisław Kracik. Władze Samorządowe reprezentowali Stanisław Cisło Sekretarz Powiatu Tomaszowskiego i Marek Kellner Sekretarz Gminy Lubycza Królewska. Gospodarzy uroczystości reprezentowali Krzysztof Chyżyński Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Tomaszowie Lubelskim i Alina Pliżga Członek Zarządu Oddziału Rejonowego. Przybyła również Marzena Rabiega Dyrektor Oddziału BZ WBK w Tomaszowie Lubelskim, banku który był jednym ze sponsorów uroczystości. Po uroczystej mszy świętej w intencji Księcia Pawła Sapiehy odprawionej w Kościele Parafialnym w Siedliskach przez proboszcza Księdza Krzysztofa Szynala uczestnicy udali się na cmentarz na grób Pawła Sapiehy. Odsłonięto tablicę pamiątkową oraz złożono wieńce i zapalono znicze. Następnie odbyło się spotkanie w Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach, gdzie wykład nt. postaci Pawła Sapiehy wygłosił miejscowy regionalista Zdzisław Pizun.
DSC_2130
Organizacja uroczystości była możliwa dzięki projektowi złożonemu przez Oddział Rejonowy PCK w Tomaszowie Lub. „Książę Paweł Sapieha – reminiscencja, inspiracja, autorytet” dofinansowanemu przez Fundację Banku Zachodniego WBK w programie „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam”.

mat. Starostwo Powiatowe w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *